Facebook Yüz Tanıma Teknolojisi Geldi

Facebook Yüz Tanıma Teknolojisi Geldi

Bugün itibariyle Facebook hesaplarına giriş yapan bazı kullanıcılar Facebook’un haber akış sayfasındaki yeni bir bilgilendirme mesajı ile karşılaştılar. Bu mesajda kullanılan ifade “Facebook Yüz Tanıma Teknolojisi ile Tanışın” şeklindeydi. Facebook’un bu teknolojiyi zaten birkaç yıldır kullandığı biliniyor. Peki bu mesaj neden durup dururken kullanıcıların karşısına çıktı?
Facebook yüz tanıma teknolojisi şu anda kadar sadece fotoğraf etiketlerken insanların karşısına çıkan bir özellikti. Yeni bir fotoğraf eklendiğinizde Facebook otomatik olarak kişinin yüzünü tanıyor ve size o kişinin etiketlenmesi için bir seçenek sunuyor. Ancak görünen o ki artık yüz tanıma teknoloji sadece kişi etiketlemek için kullanılmayacak. Birisi size ait bir fotoğraf paylaştığında Facebook fotoğraftaki kişinin siz olduğunu algılayarak size bir mesaj gönderecek. Bu mesajın gönderilmesindeki ana amaç ise başkalarının sizin fotoğraflarınızı sizden haberiz bir şekilde kullanmasının önüne geçmek. Fotoğrafta etiketlenmediğiniz sürece bundan haberinizin olması çok zor. Ancak bu yeni özellik size bunu bildirecek. Bununla birlikte adınıza açılmış sahte hesaplar ya da profilinizde bulunan bir resim sizden haberiz alınıp Facebook üzerinde paylaşıldığında da bu durumdan haberdar edileceksiniz.
Ayrıca ileri seviye görme bozukluğu yaşayanlar da Facebook yüz tanıma teknolojisisayesinde ekrandaki fotoğraflarda kimlerin olduğunu sesli olarak söyleyecek. Bu konuda Facebook hiçbir şekilde açık bir kapı bırakmak istemediğini de görme bozukluğu yaşayan insanlara dahi sesli olarak bildirim göndermekle gösteriyor.

2018-02-12 17:36:38

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram metin tabanlı yeni özelliğini test ediyor!

Instagram metin tabanlı yeni özelliğini test ediyor!

Instagram platformunun en popüler özelliklerinden birisi hikayeler. Bu anlamda Instagram Hikayeler özelliğinin canlı tutulması için yenilikler art arda geliyor. Bunlardan sonuncusu

PC'den İnstagram Kullanmak

PC'den İnstagram Kullanmak

Bilgisayardan Instagram fotoğrafı yükleme ile ilgili merak ettikleriniz varsa, bu makalemizde adım adım nasıl yükleme yapabileceğinizi anlatıyoruz: Günümüzün en popüler fotoğraf

İnstagram Takipci Hilesi

İnstagram Takipci Hilesi

Sitemizden en iyi ve en güvenli şekilde instagram takipçi hilesi , instagram beğeni hilesi , instagram yorum hilesi , instagram hikaye izlenme hilesi (instagram hikaye görüntülenme hilesi) kullanabilirsiniz.