İnstagram'a Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram'a Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın sosyal medya uygulamasında konum ekleme özelliğinin olması, pek çok kullanıcıyı bu özelliği nasıl kullanacağını öğrenmeye sevk etmiştir. Instagram’da konum ekleme fikrini deneyen ve bununla beraber başarısız olan oldukça fazla sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Sonuç olarak kullanıcılarda her gün artan “Instagram’da konum ekleme nasıl yapılır?” sorusu oluşmuştur. Bu sayfada, sorunun yanıtı olarak sosyal medya devine konum ekleme özelliğinin nasıl kullanıldığını anlatılmaktadır

Türkiye’de aktif olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarında bulunan “konum ekleme” ya da “yer belirleme” türündeki özelliği Instagram da kullanmaktadır. Fakat Instagram doğrudan bir konum ekleme ya da bir mekanı konum olarak yaratma seçeneğini kullanıcılarına sunmamaktadır. Instagram’da konum ekleme kısmına girdiğiniz zaman yaptığınız aramalar sonucunda karşınıza çıkan adresler ise ya Google Maps üzerinden alınan ya da daha önceden açılmış olan konum adresleri olmaktadır.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’a yeni konum eklemek isteyen Instagram kullanıcıları, bunu Google Maps üzerinden yapmaları mümkündür. Instagram konum ekleme özelliği sadece var olan konumları kullandırırken, buna alternatif olarak Google Maps, kullanıcılara oldukça kolay bir şekilde diledikleri bir mekanı yeni bir konum olarak ekleme fırsatı sunmaktadır.

Eğer aradığınız mekan, Instagram’da bulunan ve herkese açık olan konumlar arasında yok ise, aşağıdaki adımları izleyerek istediğiniz mekanı bir konum haline getirebilir, Instagram’a konum ekleyebilir ve yapacağınız paylaşımlarınızda bu konumu kullanabilirsiniz.

 Google Maps Nedir?

Google Maps, dünyanın teknoloji devi Google tarafından piyasaya sürülen bir web tabanlı harita uygulamasıdır. Bu uygulama ile kullanıcılar ülke, il, ilçe ve sokak detayına kadar bulunduğu konumu paylaşabilmektedirler. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana bir çok Google kullanıcısının beğenisini toplayan bu hizmet ile kullanıcılar, etrafındaki insanlara nerede olduklarını sadece birkaç kolay adımla gösterebilmektedirler.

Google Maps için aktif olan konumların tamamı Instagram konum ve mekan etiketlerinde çıkmaktadır. Bu yüzden yeni eklemek istediğiniz mekanı Google Maps üzerinde kaydetmek, size o konumu Instagram’da da kullanma fırsatını sunacaktır.

ücretsiz takipçi kazan  instagram takipçi hilesi  instagram beğeni hilesi 

2018-04-04 20:16:39

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram için büyük bir güncelleme geliyor!

Instagram için büyük bir güncelleme geliyor!

Dünya çapında en popüler sosyal medya platformundan biri olan Instagram, yılbaşı temalı birçok farklı yeni özellik barındıran büyük bir güncellemealmak üzere!

İnstagram Canlı Yayınlarda Yenilikler

İnstagram Canlı Yayınlarda Yenilikler

Instagram ilk kez Ağustos ayında duyurduğu canlı yayına arkadaş davet etme özelliğini nihayet aktif etti.Bu özellikle beraber bugüne kadar sadece tek bir profil üzerinden

Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır – Beni Takip Etmeyenleri Nasıl Bulabilirim ?

Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır – Beni Takip Etmeyenleri Nasıl Bulabilirim ?

Instagram üzerinden arkadaşlarını sürekli takip eden kullanıcılar, belli bir zamandan sonra bu ortamdan sıkılabilir veya takip ettiği listeyi sıfırlamak isteyebilir. Kullanıcılar, genelde