Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Popüler paylaşım uygulaması Instagram’da birçok kullanıcının dert ettiği konulardan biri de arama geçmişini silme sorunudur. Kullanıcılar arama geçmişlerini tam anlamıyla nasıl sileceklerini bilmemektedir. Aslında bunu nasıl yapacağınız oldukça basit. Gelin şimdi arama geçmişi konusunu detaylı bir şekilde bakalım.

Instagram arama geçmişi olayının işleyiş şekli sizlerin yaptığı kişi, fotoğraf vb. aramalarla ilgilidir. Yaptığınız bu aramalar Instagram tarafından saklanıp sonra tekrar önünüze sunulmaktadır. Ama işte çoğu kullanıcı yaptığı aramaların tekrar gözükmesini can sıkıcı bir durum olarak görüyor. Kullanıcılara kolaylık olsun diye konulmuş bu özellikten Instagram kullanıcılarının pek memnun olduğu söylenemez.

instagram-da-arama-gecmisi-nasil-silinir

Instagram daha önceden yaptığınız kişi, fotoğraf veya etiketlerle ilgili aramaları, daha sonradan yaptığınız aramalarda göstermektedir. Veya önceki yaptığınız aramalardan yola çıkarak ilginizi çekecek benzer şeyleri göstermektedir. Peki, Instagram arama geçmişi nasıl silinir?

Arama geçmişinizi silmek için öncelikli olarak Instagram uygulamasını açın. Daha sonra kendi profilinize gelin ve “Ayarlar” kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ayar menüsünden “Arama Geçmişini Sil” seçeneğine basın. En son karşınıza çıkan uyarıyı da onayladıktan sonra arama geçmişini silme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Eğer bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hala aynı sorunlarla karşılaşıyorsanız diğer yöntemlere de bir göz atalım.

Instagram Uygulamasının Ön Belleğini Silin

instagramda-arama-gecmisi-nasil-silinir

Instagram uygulamasına ait ön bellek ve çerezleri silmek de sizin için bir başka seçenek olabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için telefonunuzun ayarlar bölümünde uygulama yöneticisi kısmına gelip Instagram’ı bulmanız ve ardından tüm kayıtlı çerez ve ön belleği temizlemeniz gereklidir.

3.Parti Temizleme Programları Kullanabilirsiniz

instagramda-arama-gecmisinasil-silinir

Telefonlarınızın resmi uygulama marketlerinde birçok 3. Parti arama geçmişi temizleme uygulamaları mevcuttur. Bu uygulamaları deneyerek arama geçmişini temizlemeniz mümkün.

Hala Sorununuz Devam Mı Ediyor?

Tüm bunları yapmanıza rağmen hala tam anlamıyla arama geçmişini silemediyseniz bu aslında Instagram’dan da kaynaklı bir sorun diyebiliriz. Çünkü arama yaptığınız profiller gözükmemesine rağmen kişi isimlerini girerken ilk harfe tıkladığınız an karşınıza yine önceden aradığınız kişiler ilk sırada çıkıyor. Bu sorunu da aslında şöyle çözebiliriz. Örneğin aynı harfte gözükmesi sizin için uygun olmayan kişileri arama kısmında aratın. Ve o gözükmesini istemediğiniz kişinin ismini alt sıralara almaya çalışın.

2017-04-10 02:00:54

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir ?

Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir ?

Instagram güvenliğini arttırmak için sosyal medya devi son günlerde bir hayli önemli adımlar atmaya başladı. Sosyal medya devi özellikle kullanıcıların hesaplarının ele geçirilmesi ya da

Instagram'da Nasıl Popüler Olursunuz?

Instagram'da Nasıl Popüler Olursunuz?

Bugünlerde hızlıca yükselen sektörlerden bir tanesi de şüphesiz ki sosyal medyadır. Sosyal medyada popüler olmak, ciddi hayran kitlelerine sahip olmak ise insanlar arasında son derece yaygın

Instagram Oto Beğeni Nedir?

Instagram Oto Beğeni Nedir?

Instagram Oto Like Nedir Nasıl Kullanılır? Birçok bireysel ve kurumsal müşterimiz daha geniş takipçi kitlesine ulaşabilmek için firmamıza müracaat etmektedir. İnstagram takipçi sayısı