İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram hergün gelişen yenilikler getirilen büyük bir platform olmayı başardı.Son zamanlarda sıklaşan hayvanlarla selfie'lerine İnstagram'dan (özellikle vahşi hayvan / kaplan / koala gibi) karşı bir uyarı geldi.;

Instagram'a yüklenmeyen bir canlı türü kalmadı desek yeri. Hayvanat bahçelerine gidiyor ve vahşi hayvanları (sanki onlar çok meraklıymış gibi) fotoğraflıyor ve Instagram'a yüklüyoruz. Bu durum bir anlamda vahşi yaşam ticaretini de tetikliyor.

İşte Instagram bu durumun önüne geçmek için yeni bir prosedürü hayata geçirdi. Instagram yeni duyurduğu bir açıklamada habitatı vahşi doğa olan hayvanlarla çekilen selfieler için konulan etiketlere bir sınırlama getirdiğini belirtti.

Pek çok Instagram kullanıcısı hayvanat bahçelerinde ya da doğal yaşam ortamlarından çok uzakta sergilenen kaplanlar, aslanlar, koala ya da yunuslarla fotoğraf çekip paylaşıyor. Yaban hayatı koruma grupları, bu merkezlerde hayvanlara kötü muamele yapıldığını belirtiyor. Ayrıca yabani hayvanların insanlarla bu kadar iç içe olmasının hayvanlar için oldukça travmatik olabileceğini ekliyorlar.

Konu hakkında somut bir adım atan Instagram da hayvanlarla çekilen selfie'lerin önlenmesi için adım attı.

Böylelikle Instagram'da #koalaselfie, #lionselfie #koalahugs ya da #tigerpet gibi hashtagler aratan kullanıcılara uyarı geliyor.Örneğin Instagram'da #koalaselfie ya da #tigerselfie yazdığınız zaman karşınıza şöyle bir uyarı çıkıyor: 'Instagram'da Vahşi Yaşamı Koru! Instagram'da hayvan istismarına ve nesli tükenen hayvanların veya parçalarının satışına izin verilmez. Hayvanlara veya çevreye zararlı davranışları teşvik eden gönderilerle alakalı olabilecek bir konu aratıyorsunuz'.

World Animal Protection tarafından başlatılan 'Wildlife Selfie Code' kampanyası tabiki Instagram'ı bu kararı almaya iten en büyük sebeplerden.

Bu denli büyük bir platformun hayvanlara gösterdiği saygı göz ardı edilemez. Umarız başka kurum ve platformlar da hayvan dostlarımız için en az Instagram'ın gösterdiği kadar özen gösterir.

İnstagram takipçi kazan ;

Sitemizde bulunan referans sistemi ile instagram takipçi kasma dan yararlanabilirsiniz.Referans sistemimiz ile arkadaş davetiniz karşılığı instagram takipçi kazanabilirsiniz.Ayrıca sitemize her saatte bir girerek 250 kredi alabilir bu krediler ile de instagram takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

2017-12-11 20:14:01

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram Takipçi Siteleri

instagram Takipçi Siteleri

Günümüzde pek çok sosyal medya platformunu insanlar aktif olarak kullanmaktadırlar. Bu sosyal medya platformlarından biri de instagramdır. İnstagram çok fazla aktif kullanıcı olan bir sosyal

İnstagram Takipçi Hizmeti

İnstagram Takipçi Hizmeti

Takipçi Sayımı arttırmak için neler yapabilirim ? Takipçi sayınızı arttırmanın en kolay yolu sitemiz'dir.Sitemizden krediniz kadar takipçi gönderebilirsiniz.Ayrıca her 2 saatte 100 krediye

İnstagram Yeni Özellikler Geliyor

İnstagram Yeni Özellikler Geliyor

Facebook‘un popüler sosyal platformu Instagram, bugün gençleri hedef alan yeni bir özellik daha kazandı. Bu özellik yaratıcılığınızı gözler önüne sermenize aracılık ediyor.