İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram hergün gelişen yenilikler getirilen büyük bir platform olmayı başardı.Son zamanlarda sıklaşan hayvanlarla selfie'lerine İnstagram'dan (özellikle vahşi hayvan / kaplan / koala gibi) karşı bir uyarı geldi.;

Instagram'a yüklenmeyen bir canlı türü kalmadı desek yeri. Hayvanat bahçelerine gidiyor ve vahşi hayvanları (sanki onlar çok meraklıymış gibi) fotoğraflıyor ve Instagram'a yüklüyoruz. Bu durum bir anlamda vahşi yaşam ticaretini de tetikliyor.

İşte Instagram bu durumun önüne geçmek için yeni bir prosedürü hayata geçirdi. Instagram yeni duyurduğu bir açıklamada habitatı vahşi doğa olan hayvanlarla çekilen selfieler için konulan etiketlere bir sınırlama getirdiğini belirtti.

Pek çok Instagram kullanıcısı hayvanat bahçelerinde ya da doğal yaşam ortamlarından çok uzakta sergilenen kaplanlar, aslanlar, koala ya da yunuslarla fotoğraf çekip paylaşıyor. Yaban hayatı koruma grupları, bu merkezlerde hayvanlara kötü muamele yapıldığını belirtiyor. Ayrıca yabani hayvanların insanlarla bu kadar iç içe olmasının hayvanlar için oldukça travmatik olabileceğini ekliyorlar.

Konu hakkında somut bir adım atan Instagram da hayvanlarla çekilen selfie'lerin önlenmesi için adım attı.

Böylelikle Instagram'da #koalaselfie, #lionselfie #koalahugs ya da #tigerpet gibi hashtagler aratan kullanıcılara uyarı geliyor.Örneğin Instagram'da #koalaselfie ya da #tigerselfie yazdığınız zaman karşınıza şöyle bir uyarı çıkıyor: 'Instagram'da Vahşi Yaşamı Koru! Instagram'da hayvan istismarına ve nesli tükenen hayvanların veya parçalarının satışına izin verilmez. Hayvanlara veya çevreye zararlı davranışları teşvik eden gönderilerle alakalı olabilecek bir konu aratıyorsunuz'.

World Animal Protection tarafından başlatılan 'Wildlife Selfie Code' kampanyası tabiki Instagram'ı bu kararı almaya iten en büyük sebeplerden.

Bu denli büyük bir platformun hayvanlara gösterdiği saygı göz ardı edilemez. Umarız başka kurum ve platformlar da hayvan dostlarımız için en az Instagram'ın gösterdiği kadar özen gösterir.

İnstagram takipçi kazan ;

Sitemizde bulunan referans sistemi ile instagram takipçi kasma dan yararlanabilirsiniz.Referans sistemimiz ile arkadaş davetiniz karşılığı instagram takipçi kazanabilirsiniz.Ayrıca sitemize her saatte bir girerek 250 kredi alabilir bu krediler ile de instagram takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

2017-12-11 20:14:01

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

WhatsApp Bilinmesi Gereken Özellikler

WhatsApp Bilinmesi Gereken Özellikler

Whatsapp'ta biri sizi engellerse buna rağmen karşı tarafa mesaj ulaştırabilirsiniz; ya da siz birini engellediğinizde engellediğiniz kişi size rahatça yazabilir! Bunun için ayrı bir telefon

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Tüm sosyal ağlarda aktif olmamıza karşın arkadaş çevremiz, yeni tanıdığımız insanlar ve takipçilerimiz bizim için önem arz ediyor. Çünkü herkesle etkileşim içinde olduğumuz bu sanal

Instagram’ın Çok Bilinmeyen 10 Özelliği

Instagram’ın Çok Bilinmeyen 10 Özelliği

İnstagramı kullanmak çok basit görünse de çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen onlarca özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri değerlendirerek instagramı daha verimli bir biçimde kullanabilirsiniz.