İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram hergün gelişen yenilikler getirilen büyük bir platform olmayı başardı.Son zamanlarda sıklaşan hayvanlarla selfie'lerine İnstagram'dan (özellikle vahşi hayvan / kaplan / koala gibi) karşı bir uyarı geldi.;

Instagram'a yüklenmeyen bir canlı türü kalmadı desek yeri. Hayvanat bahçelerine gidiyor ve vahşi hayvanları (sanki onlar çok meraklıymış gibi) fotoğraflıyor ve Instagram'a yüklüyoruz. Bu durum bir anlamda vahşi yaşam ticaretini de tetikliyor.

İşte Instagram bu durumun önüne geçmek için yeni bir prosedürü hayata geçirdi. Instagram yeni duyurduğu bir açıklamada habitatı vahşi doğa olan hayvanlarla çekilen selfieler için konulan etiketlere bir sınırlama getirdiğini belirtti.

Pek çok Instagram kullanıcısı hayvanat bahçelerinde ya da doğal yaşam ortamlarından çok uzakta sergilenen kaplanlar, aslanlar, koala ya da yunuslarla fotoğraf çekip paylaşıyor. Yaban hayatı koruma grupları, bu merkezlerde hayvanlara kötü muamele yapıldığını belirtiyor. Ayrıca yabani hayvanların insanlarla bu kadar iç içe olmasının hayvanlar için oldukça travmatik olabileceğini ekliyorlar.

Konu hakkında somut bir adım atan Instagram da hayvanlarla çekilen selfie'lerin önlenmesi için adım attı.

Böylelikle Instagram'da #koalaselfie, #lionselfie #koalahugs ya da #tigerpet gibi hashtagler aratan kullanıcılara uyarı geliyor.Örneğin Instagram'da #koalaselfie ya da #tigerselfie yazdığınız zaman karşınıza şöyle bir uyarı çıkıyor: 'Instagram'da Vahşi Yaşamı Koru! Instagram'da hayvan istismarına ve nesli tükenen hayvanların veya parçalarının satışına izin verilmez. Hayvanlara veya çevreye zararlı davranışları teşvik eden gönderilerle alakalı olabilecek bir konu aratıyorsunuz'.

World Animal Protection tarafından başlatılan 'Wildlife Selfie Code' kampanyası tabiki Instagram'ı bu kararı almaya iten en büyük sebeplerden.

Bu denli büyük bir platformun hayvanlara gösterdiği saygı göz ardı edilemez. Umarız başka kurum ve platformlar da hayvan dostlarımız için en az Instagram'ın gösterdiği kadar özen gösterir.

İnstagram takipçi kazan ;

Sitemizde bulunan referans sistemi ile instagram takipçi kasma dan yararlanabilirsiniz.Referans sistemimiz ile arkadaş davetiniz karşılığı instagram takipçi kazanabilirsiniz.Ayrıca sitemize her saatte bir girerek 250 kredi alabilir bu krediler ile de instagram takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

2017-12-11 20:14:01

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram Takipçi Kazanma Hilesi

instagram Takipçi Kazanma Hilesi

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız, instagram sanal albüm olma özelliği taşımaktadır. Bu sosyal medya uygulaması üzerinden

İran'dan Sosyal Medya Yasağı

İran'dan Sosyal Medya Yasağı

İran yönetimi, ülkede yaşanan protestolar dolayısıyla ambargolarına devam ediyor. Şimdi de popüler mesajlaşma ve fotoğraf paylaşma ağları Telegram ve Instagram için yasak getirildi. Yönetimin

Sosyal Medyada Fenomen Olmak

Sosyal Medyada Fenomen Olmak

Sosyal medyada fenomen olmak sandığınız kadar basit bir olay değildir. Genelde fenomen olmak için sosyal medya üzerinde farklı fikirler veya projeler oluşturmanız gerekmektedir. Farklı ve daha