Instagram Durduruldu Hatası Ve Çözümü

Instagram Durduruldu Hatası Ve Çözümü

Teknoloji dünyasının en sevilen uygulaması instagramın bütün özellikleri size inanılmaz keyif sunuyor. Her geçen gün yenilenen ve güncellenen tasarımı sayesinde kullanım oranı daha da artış gösteriyor. Zaman zaman bağlantı hatası sebebiyle erişim sıkıntı yaşanması sebebiyle alt yapısını yenileyen bu uygulama size her türlü sorun için çözüm önerisi üretiyor. İletişim bölümünden herhangi bir problemi aktarabilmeniz her zaman için mümkündür. İnstagram bazen giriş hatası verebiliyor. Bu durumlarda kişiler karşılarına çıkan sayfada instagram durduruldu hatasını görüyor. Önemli bir sorun olduğu konusunda endişe duymamanız gereken bu hata bildirimi internet bağlantısı sebebiyle giriş sağlanamadığını size bildirmek amacıyla gönderiliyor. Zaman içerisinde kendine gelen uygulamaya rahatlıklar erişiminiz gerçekleşebiliyor. Hesabınıza ulaşmak istediğiniz zamanlarda durduruldu ya da ana sayfaya girdiğinizde akış yenilemedi tarzında uyarılar alıyorsanız şebeke hatası veren bir bölgede bulunuyor olmanız olası bir durumdur. Bunun yanı sıra internet paketinizdeki kullanım haklarının dolması ya da tükenmesi gibi durumlarda da bağlantı sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Geçici bir problem olarak gerçekleşen bu durumlar internet ağı üzerindeki sorun giderildiğinde tamamen ortadan kalkar. Endişe duyulması gereken durum giriş yapmaya çalıştığınız adres ya da şifre konusunda hatalı bilgi girişi olduğuna dair bildirim görünmesidir. Bu gibi durumların bağlantı hatasıyla ilgisi yoktur. Muhtemelen bilgi girişinde sizden kaynaklı bir yazım yanlışı söz konusudur. Eğer doğru yazdığınıza eminseniz hesabınız çalınmış olabilir. Bu ve benzeri durumlarda instagram yetkilileri ile iletişim bölümünden irtibata geçebilir ya da kendi özel bilgileriniz ile şifrenizi yenileyebilirsiniz. Güvenlik alanında alınan önlemler doğrultusunda artık cihazlara ya da mail adreslerine her türlü hesabınıza giriş sırasında ya da şifre değişikliğinde doğrulama kodu gönderilmeye başlanmıştır. Paylaştığınız telefon numarası ya da mail adresi tamamen gizlilik sözleşmesi kapsamında kalarak başka kişilere aktarılması söz konusu değildir. Bu sayede hesapların güvenliği oldukça artmıştır.

Akış Yenilemedi Sorunu Hakkında Öneriler

Sık sık instagram ana sayfasında karşılaştığımız yazı olarak “Akış Yenilenemedi” ibaresi görülür. Bunun sebepleri arasında ilk açtığınızda bağlanma sorunu yaşaması, cihazınızın çekim gücü, uygulamanın yeni sürümünün çıkmasına rağmen güncellenmemesi, internet paketinin tükenmesi, ya da şebeke çekimi sorunu yer alır. Bunlardan hangisine maruz kaldığınızı öğrenmek ise tamamen deneme yanılma yöntemi ile gerçekleşir. Bu bildirim ekrana geldiği anda tekrar sayfayı yenilemeniz gerekir. Sayfa yenileme işlemi ya bağlantı kutucuğunun yanındaki yuvarlak ok işaretinden ya da en son çıkan gönderiyi aşağı kaydırarak oluşur. Bunun seçimi tamamen size kalmışken bağlantı sekmesini biz daha çok öneriyoruz. Ayrıca bağlantı sorunu yaşadığınızda kullandığınız Wi-Fi ağından kaynaklı olabilir. Ya da kendi hücresel veri ağınızdaki çekim gücü buna sebep olabilir. Zamanla düzelebilen bir durum olması sizi endişelendirmemelidir. Belirli aralıklarla sayfa yenilemesi yaparak hesabınıza ulaşımı er ya da geç sağlamış olursunuz.

Direkt Mesaj Bildirimi Nereye Gelir?

İnstagram'da haberleşme sistemi olarak direkt mesaj özelliği kullanılmaktadır. Bu seçenek sayfanın sağ üst bölmesinde bir ok şekli ile görülmektedir. Size yeni bir mesaj geldiğinde buradaki mavi ok kırmızı renge dönüşür. Bildirim sayfasında yeni mesaj geldi tarzında bir yayın yapılmamaktadır. Ana sayfadan ulaşılan bu bölme her yenilemede güncel olarak size bilgi verir. Mesaj geldiğinde eğer sesler açıksa cihazınız ötebilir. Bu sesleri kıstığınız takdirde sayfayı yenilemeniz gerekir. Tarafınıza kimden mesaj gelmesini siz ayarlayabilirsiniz. Ayarlar bölümünden bana kimler mesaj atabilir kısmını yalnızca takipçilerim yaptığınız takdirde size bir başkası mesaj gönderememektedir. Bu sebeple erişim bilgilerinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca takipçisi olmadığınız sayfalar da bu özelliği aktif hale getirdiğinde siz de bir onlara mesaj gönderemezsiniz. 

2018-01-15 08:35:20

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram hilesi için hangi takipçi paketi kullanılmalıdır ?

İnstagram hilesi için hangi takipçi paketi kullanılmalıdır ?

Instagram Takipçi Satın Almak Güvenli mi? Takipçi alırken nelere dikkat edilmeli? Instagram'da takipçi satın almak için bir çok site ve takipçi satın alırken bir çok seçenek ile karşılaşıyoruz.

Facebook Üzerinden Sponsorlu Reklam Tanıtımı Yapmak

Facebook Üzerinden Sponsorlu Reklam Tanıtımı Yapmak

Artık Facebook en az uluslararası yayın yapan bir televizyon kanalı kadar popüler. Bu popülerlik beraberinde de firmaların televizyonlar üzerinden yapacakları reklamları Facebook üzerinden yapmalarının

Instagram'ı Nasıl Dondurup Kapatabilirim ?

Instagram'ı Nasıl Dondurup Kapatabilirim ?

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız  Ürününüzü/ürünlerinizi pazarlamak, markanızı tanıtmak, işletmenizi büyütmek