İnstagram Hikaye Nedir Nasıl Kullanılır?

İnstagram Hikaye Nedir Nasıl Kullanılır?

Merhaba instahilesiapp.com Ailesi ;

Bugünkü konumuzda Instagram Stories Nedir nasıl kullanılır ve onun hakkında ufak tedek bilgiler verieeğim

Instagram ‘dan bir yenilik daha! Son gelen güncellemeyle kullanıcıların hizmetine sunulan Instagram Stories ile yapacağınız paylaşımlar 24 saat sonra otomatik olarak silinecek. Instagram ‘ın bu yeni özelliği Snapchat ‘in pabucunu dama atacak gibi görünüyor.

Instagram Stories Nedir?

Instagram, esas olarak Snapchat ‘ten bildiğimiz “geçici paylaşım” özelliğini kopyalamış diyebiliriz. Aynı Snapchat ‘te olduğu gibi Instagram Stories ile yapılan paylaşımlar da 24 saat sonra kendiliğinden siliniyor. Yine Snapchat ‘te mümkün olduğu gibi paylaşımlarınıza çizimler, metinler ya da ifadeler ekleyebiliyorsunuz.

Instagram Stories, haber akışının en üstünde yer alıyor. Arkadaşlarınızın bu bölümde yer alan daire şeklindeki profil fotoğraflarına tıklayarak yaptıkları paylaşımları görebilirsiniz. Eğer bir profil fotoğrafını instagram logosunun renklerinde bir halka çevreliyorsa bu, bahsi geçen arkadaşınızın Stories paylaşımlarına bir yenisini eklediği anlamına gelir.

Instagram Stories Nasıl Kullanılır?

Instagram Stories ‘in haber akışının en tepesinde yer aldığını söylemiştik. Aynı ekranda sol üst köşede bir artı (+) işareti göreceksiniz. Bu işarete tıkladığınızda instagram Stories için kullanacağınız kamera açılacak. Kameraya ulaşmak için diğer bir seçenek ise ekranı sola kaydırmak. Fotoğraf ya da videonuzu çektikten sonra ekranda, hikayenize çizim ve metin eklemenizi sağlayacak araçlar belirecek.

Bu özelliğe ait gizlilik ayarlarını yapacağınız alana profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan “Seçenekler” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seçenekler açıldığında bu bölüme “Hikaye Ayarları” isminde yeni bir bölüm eklendiğini göreceksiniz.  Instagram Stories ‘de beğeni ya da yorum yapmak ise mümkün değil.

ücretsiz takipçi kazan  instagram takipçi hilesi  instagram beğeni hilesi 

2018-04-05 00:34:58

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Damlalık İle Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Instagram Damlalık İle Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Güncelleme çalışmalarını hızlandıran Instagram, son seri güncellemelerinin içerisinde Instagram Damlalık teknolojisi adını verdiği yeni bir teknolojisini ortaya çıktı. Aslında

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi  İnstagram, video ve fotoğraf paylaşımları üzerine kurulu bir sosyal platform. Görsel ögelerin ağırlıklı olması bu alanın diğer sosyal ağlara göre daha dikkat

Kayıtlı Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Kayıtlı Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Instagram Telefon Numaram Nedir ? Instagram telefon numaram, sosyal medya uygulaması Instagram’a giriş yaparken kullanıcı adı ya da e-posta yerine geçen kimlik doğrulama için kullanılan kullanıcı