Snapchat Yeni Tasarımından Vazgeçmiyor

Snapchat Yeni Tasarımından Vazgeçmiyor

Sosyal medyaya bomba gibi düşen uygulamalardan bir tanesi olan Snapchat, her ne kadar özellikleri Facebook, Instagram ve Twitter tarafından kopyalanıyor da olsa yoluna kararlı bir şekilde devam ediyor. Elbette bunda Snapchat’in kemikleşmiş kullanıcılarının da etkisi büyük.

Ancak yakın zamanda Snapchat’in yaptığı bir yenilik kullanıcıların çoğunluğunda bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu değişiklikle birlikte Snapchat’in herkesin alıştığı ve pratik bir şekilde kullanabildikleri tasarımı tamamen değişmişti. Bu durum yıllardır aynı arayüzü kullanan Snapchat kullanıcıları arasında da bir homurdanmaya sebep oldu. Hatta kullanıcılar tasarımın eski haline geri döndürülmesiyle ilgili olarak bir de imza kampanyası başlattılar.

Change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasına şu ana kadar 1 milyon kişi imza attı. Kampanyayı başlatanların yola çıkarken kendilerine koydukları imza barajı 1.5 milyon kişiydi ve görünen o ki kısa bir zaman içinde bu baraj aşılacak. Bununla birlikte tasarımın değiştirilmesiyle ilgili olarak Twitter üzerinde de ciddi bir kampanya yürütülmekte. Konuyla ilgili olarak Twitter üzerinde yapılan bir paylaşımın 50 bin kez retweet yapılırsa tasarımın değişeceği şeklide bir de iddia sosyal medyada dolaşmakta.

Snapchat cephesi ise bu olaylara tamamen kulak tıkamış durumda. Hatta konuyla ilgili bir yetkili kendisine sorulan bir soruya bu tarz beğenmemelerin ilk başta çok normal olduğunu ama kullanıcıların zamanla bu yeni tasarıma alışacaklarını ve uygulamayı eskisinden daha pratik bir şekilde kullanabileceklerini söylüyor.

2018-02-21 11:38:55

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

ücretsiz takipçi

ücretsiz takipçi

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız. 7’den 70’e herkesin severek kullandığı instagram isimli uygulamada en önemli şey

Instagram Lokasyon Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Lokasyon Ekleme Nasıl Yapılır?

Merhaba instahilesiapp.com Ailesi ; Lokasyon nedir nasıl eklenir bügün size onu anlatacağım Facebook’ta bulunan herkese açık konum paylaşma şimdi instagram gönderilerinize de eklenebilecek.

Instagram Hikayelerinde Yazı Modu

Instagram Hikayelerinde Yazı Modu

Bazı durumlarda resim ya da Videolar anlatmak istedikleriniz için yetersiz kalabiliyor. Instagram üzerinden yaptıkları paylaşımlarda yeterince özgür olamadıklarını düşünen insanlar için