Tesla Aracı İnstagram'da Görüntülendi

Tesla Aracı İnstagram'da Görüntülendi

Tesla Semi geçtiğimiz ay yapılan tanıtımdan sonra, Tesla tasarım merkezi yakınlarında test edilirken ilk kez görüntülendi.

Kasım ayının ortalarında Elon Musk’ın sunumuyla birlikte tanıtılan ağır vasıta Tesla Semi, dünya çapında dikkatleri üzerine çekmişti. Hatta Tesla Semi ile birlikte tanıtılan Roadster isimli spor araba da dünya basınında büyük yankı uyandırmıştı.Tesla Semi kasasının arka tarafının ne denli derin ve boş olduğu videoda daha rahat görülürken çekicinin alt bölümündeki dev batarya grubu da dikkati çekiyor. Tesla'nın yayınladığı performans verilerine bataryaların 1 megavat kapasitesi var ve şasiye bakılırsa oldukça büyük, ağır bir yapıya sahip. 

Henüz prototip halindeki aracın üretilmesine 2 yıl var. Satın almak için 20 bin dolar ön ödeme gerekiyor. 480 km sürüş menziline sahip olan versiyon için toplam 150 bin dolar, 800km menzile sahip versiyon içinse 180 bin dolar gözden çıkarılması gerekiyor. Tabi özel seriler için ise farklı fiyatlandırma yapılıyor.

Tesla Semi görüntülerindeki bir diğer dikkat çeken unsur da çekiş sistemi.Tesla Semi'yi ise dorsesiyle birlikte görmüştük, çekicinin detayları ise gözden kaçıyordu ancak Roy Greenberg isimli bir kişi Hawthorne'da bulunan Tesla tasarım merkezi civarında Tesla Semi çekicisini dorsesiz görüntüledi ve Instagram'dan videosunu paylaştı. 

Tesla Semi iki farklı konfigürasyonlar satılacak ve satın almak için 20 bin dolar ön ödeme gerekiyor. 300 mil (480km) sürüş menziline sahip olan versiyon için toplam 150 bin dolar, 500 mil (800km) menzile sahip versiyon içinse 180 bin dolar gözden çıkarılması gereken bedel. Founders Series ismindeki özel seri için ise fiyat 200 bin dolar ve tamamı sipariş esnasında alınıyor. 

Walmart, DHL, Anheuser-Busch gibi pek çok küresel marka lojistik operasyonları için Tesla Semi sipariş vermişti.

Sitemizden  İnstagram takipçi hilesi , İnstagram Beğeni hilesi ve instagram Yorum hilesi paketlerimizi alabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Neden Biz ?

Bizi tercih etmenizin aslında bir değil birden fazla nedeni bulunmakta.Bunların en başındada ;

Ve sizin yararınıza birçok özellik gelmektedir.Sitemize destek olamk için reklamlara tıklayabilirsiniz.

2017-12-13 16:38:58

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Sosyal Medya Trolü Ne Demek

Sosyal Medya Trolü Ne Demek

Sosyal Medya Trolü Ne Demek Sosyal medya ortamında sahte hesaplar ile varlığını gösteren troller giderek artmaktadır. Sosyal medya sitelerinde, forumlarda vs. insanların huzurunu kaçırarak,

Instagram Giris problemi

Instagram Giris problemi

İnstagram hesabına bilgisayarınızdan giriş yapabiliyor ancak telefondan giriş yapamıyor ve sürekli “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası alıyorsanız bu yazıyı

Youtube'a Hikayeler Özelliği Geliyor

Youtube'a Hikayeler Özelliği Geliyor

Snapchat'in Hikayler özelliği yıllar önce İnstagram kopyalamış ve büyük tepki görmüştü.Ama bu tepkilere rağmen özelliğin sevilmesi nedeniyle Facebook , Mesenger , Mesenger Day uygulamalarının