WhatsApp Eski Mesajlara Bakma Açığı!

WhatsApp Eski Mesajlara Bakma Açığı!

Merhaba çok değerli kullanıcıları, bu blogumuzda whatsApp ile alaklı bir açığı sizlere anlatacağız.Bu açık Silinen eski mesajları tekrar okuyabilme açığı.Bir çoğunuzun da işine yarayacaktır.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da gönderilen mesajlar alıcı almadan silindiğinde alıcı tarafından okunamıyor. Android işletim sisteminde bir uygulama sayesinde WhatsApp'ta silinen mesajları okumanın yolu bulundu. Facebook bünyesinde faaliyet gösteren WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor.Temmuz 2017 verilerine göre, her ay 1,3 milyar insan anlık iletişim için WhatsApp kullanıyor.WhatsApp hesabınızı hack’leyen ya da izinsiz bir şekilde mesajlarınızı okuyan bir kişi, hayatınıza dair birçok gizli bilgiye ulaşabilir.

 Gönderilen mesajların okunmadan silinmesini sağlayan WhatsApp’ta, bir Android uygulaması sayesinde alıcı görmeden silinen geçmiş mesajlar okunabiliyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ekim ayının sonunda birçokları tarafından beklenen ‘herkesten sil' özelliğini devreye sokmuştu. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar yanlışlıkla gönderdikleri ya da pişman oldukları mesajları karşı taraf görmeden silme şansına sahip oldular.

WhatsApp'ın yeni özelliği kullanılarak silinen mesajları görmenin bir yolu olduğu keşfedildi. İspanyol web sitesi Android Jefe tarafından ortaya çıkarılan yöntem, kullanıcılar okumadan önce silinen mesajların görülmesini sağlıyor.

WhatsApp mesajları karşı taraf görmeden silinse bile, Android işletim sistemi bu mesajların bildirimlerini depolayabildiği için görülebiliyorlar.

Yalnızca Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çalışan bu yöntemi kullanmak için Nofitication History isimli uygulamanın kullanılması gerekiyor. Bu uygulama telefona gelen tüm bildirimleri saklıyor ve kullanıcılar bu sayede kendilerine gönderilmiş fakat sonrasında silinmiş mesajları okuyabiliyor.

Uygulamanın WhatsApp mesajları özelindeki en büyük kısıtlaması ise bildirimlerin yalnızca mesajların ilk 100 harfini gösterebilmesi. Öte yandan kullanıcılar telefonlarını yeniden başlattıklarında tüm bildirim geçmişi siliniyor.

------------------------

İnstagram Takipçi Hilesi !

İnstagram'da kısa süre içerisinde fenomen olmak ister misiniz ?

Cevabınız evet ise yapmanız gereken şeyler bir tık uzağınızda.Sitemizi kullanarak kısa süre içerisinde büyük bir fenomen olabilirsiniz.

Takipçi hilesi almak için yapmanız gerekenler ;

  1. Sitemize takipçi hilesi kullanmak istediğiniz hesabınız ile giriş yapınız
  2. Paketler bölümüne gidip size ve bütçenize en uygun olan paketi seçiniz ve alınız
  3. Sadece bekleyiniz 24 saat içerisinde takipçileriniz gönderilecektir.

2017-12-08 19:34:04

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagramın Web Değişimi !

İnstagramın Web Değişimi !

İnstagram hergün gelişen ve en büyük rakiplerinden Snapchat'i bitirmeyi başarmış bir güç olarak karşımızda duruyor.Snapchat kapandıktan sonra artık daha da büyük bir kitleye hitap

İnstagram'da Daha çok Beğeni Alma Taktikleri

İnstagram'da Daha çok Beğeni Alma Taktikleri

Ünlü isimlerin kişisel hesaplarında paylaştığı ve Instagram'da beğeni yağmuruna tutulan videolar... Instagram'ın 2017'nin enleri listesinde yayınladığı istatistikleri alt üst

Instagram Ruh Sağlığı Özelliği Ortaya Çıktı

Instagram Ruh Sağlığı Özelliği Ortaya Çıktı

Sosyal medya, dünya genelinde basın organlarından biri olarak değerlendirilmeye başlandı. Giderek genişleyen sosyal medya ağlarının adeta bir basın gücü oluştu. Bunun dışında dev bir reklam