13 Yaş Altı İçin Facebook

13 Yaş Altı İçin Facebook

Facebook şu anda yalnızca 13 yaşından büyüklere üye olma izni veriyor. Fakat bu, 13 yaşından küçük çocukların da Facebook'a üye olmasına engel değil. 13 yaşından küçük 20 milyon kadar çocuğun Facebook'a üye olduğu düşünülüyor.

Facebook, 13 yaşından küçük çocuklara yönelik ilk uygulaması Messenger Kids'i piyasaya sürdü.

Sosyal medya şirketi Facebook, 6 ile 12 yaş arası çocuklara yönelik mesajlaşma uygulaması olan Messenger Kids’i piyasaya sürdü. Messenger Kids isimli uygulamayla ebeveynler, çocuklarının mesajlarını okuyabiliyor ve iletişim kurduğu kişileri kontrol edebiliyor.

Test aşamasında olan Messenger Kids, yapılacak bazı düzenlemelerin ardından hem Android hem de iOS üzerinden indirilebilecek.

Diğer taraftan, son yıllarda giderek artış gösteren “çocuk üzerinden reklam” tarzından uzaklaşmak isteyen sosyal medya şirketi, Messenger’ın bu sürümünde herhangi bir reklama yer vermeyeceğini belirtti.

Messenger Kids'in Ürün Müdürü Loren Cheng "Anne ve babalar giderek artan oranda çocuklarının tablet ve akıllı telefon kullanmasına izin veriyor. Ancak aynı zamanda hangi uygulamaların onlara uygun olduğu konusunda kaygıları var. Araştırmalarımız, ebeveynlerle görüşmelerimiz ve uzmanların yönlendirmesi sonucu böyle bir uygulama geliştirdik" dedi.

Onaylı arkadaşlar

Messenger Kids uygulamasında iki çocuğun birbirleriyle arkadaş olabilmesi için her iki çocuğun anne ve babasının onayı gerekiyor. Bu onayın ardından iki arkadaş birbirleriyle canlı video sohbeti yapabiliyor, resim ve mesaj gönderebiliyor.

Ayrıca çocukların kendilerini ifade edebilmesi için için özel oluşturulmuş bir GIF, etiket, maske kütüphanesi olacak.

Onaylanan yetişkinler de çocuklarla iletişim kurabilecek ancak yetişkinler kendilerine gelen meseajları Facebook Messenger uygulaması üzerinden alacaklar.

Tabii ki Messenger Kids veri de toplayacak. Çocuğun adı, mesajların içeriği ve uygulamanın nasıl kullanıldığına dair raporlar kaydedilecek.

Bir sonraki Facebook kuşağı

The Guardian gazetesine konuşan Facebook ürün yönetim direktörü Loren Cheng "Gerek büyükanne ve büyükbabayla görüntülü sohbet, gerek uzaktaki kuzenlerle iletişim kurmak veya ebeveynlere fotoğraf göndermek açısından, Messenger Kids çevrimiçi iletişim dünyasında ailelere yeni bir kapı açtı"dedi.

Facebook ayrıca çocuklar büyüdüklerinde kullanıcıları otomatik olarak Messenger'a veya Facebook'a taşımayacağını, ancak kişileri Messenger'a yönlendirme seçeneği sunabileceğinden bahsetti

2017-12-05 13:09:07

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Apple Ürünlerinde JailBreak Zararlı mı ?

Apple Ürünlerinde JailBreak Zararlı mı ?

Bilindiği gibi Apple’ın ürettiği iPhone ve iPad cihazlarına yazılım yüklemesi sadece Apple Store üzerinden yapılmakta. Bunun dışında herhangi başka bir siteden bir yazılım

İnstagram Beğeni Hilesi 2018

İnstagram Beğeni Hilesi 2018

Öncelikle sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkürler. Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan instagram 300 milyon kullanıcıya ulaşarak en büyük sosyal ağ olmayı başarmıştır.

Instagram Toplu Takipçi Sıfırlama ?

Instagram Toplu Takipçi Sıfırlama ?

Instagram Takipçi Sıfırlama Nedir ? Instagram takipçi sıfırlama, sevilen sosyal medya uygulaması Instagram’da sahip olduğunuz bütün takipçileri sıfırlama ya da silme yöntemidir. Bu yöntem