Facebook’a Yeni Bir Özellik Daha Eklendi: Anket!

Facebook’a Yeni Bir Özellik Daha Eklendi: Anket!

Facebook en büyük rakipleri twitter ve instagram’ın özelliklerini kendi bünyesinde kullanmaya devam ediyor. İnstagram’da kullanımı epeyce popüler hale gelen anket özelliği artık facebook’ta da kullanılabilecek! Facebook’un bu yeni özelliğiyle instagram ve twitter’a gitgide daha çok benzediği dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmadı. Facebook son yaptığı güncellemeler ile durum güncellemesi paylaşılan arayüzde anket özelliğinin de kullanılmasını aktif hale getirdi. Yıllardır twitter’da kullanılan ve daha sonra instagram’da kullanılarak başarı yakalanılan anket özelliği artık Facebook’ta da kullanılıyor. Elbette facebook anket özelliğine birtakım yenilikler de ekleyerek geliştirmiş.
Facebook anket yapma özelliğine durum güncellemek için kullanmış olduğunuz his/eylem bölümünden ulaşmanız mümkündür. Şuanlık maksimum iki seçenek arasında anket yapmaya izin veren uygulamanın ilerleyen günlerde daha fazla seçenek arasında anket imkanı tanıması düşünülüyor. Anket kısmına normal resimler ekleyebileceğiniz gibi hareketli gifleri de eklemeniz mümkündür. Ayrıca anketinizi kendi istediğiniz süre içerisinde kalacak şekilde ayarlayabilirsiniz. İnstagram’da anketler hikayelerle birlikte paylaşıldığından yalnızca 1 gün sayfada kalabilirken facebook’ta bu süre kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Facebook anket özelliği kullanırken anketinizin 1 gün veya 1 hafta ya da sürekli olarak kalıp kalmayacağın sizin elinizdedir.
Facebook anket oluşturma özelliğini kullanmak için öncelikle anket oluşturmak istediğiniz gruba giriş yapmanız gereklidir. Daha sonra bir şeyler yaz seçeneğinin yan kısmında bulunan diğere dokunun ve anket oluştur yazısının üzerine tıklayın. Buraya bir soru girerek grup üyelerinin anket yapabileceği seçenekleri sıralayın. Bir şık ekle yazısının üzerine tıklayarak ankette sorduğunuz sorunun cevaplarını çoğaltabilirsiniz. Paylaş butonuna tıklamanız halinde anketiniz kullanıcılara sunulacaktır. Facebook anket oluşturma nasıl yapılır sorusunun cevabı bu kadar basittir. Ankete yalnızca grup üyeleri katılabileceğinden grubunuzun görünürlüğünü arttırmanız anket sonucunuzun daha genel olmasını sağlayacaktır.

Facebook profilde anket oluşturma seçeneği genellikle facebook gruplarında kullanılan bir özelliktir. İOS, Android ve masaüstü kullanım versiyonlarının tamamında kullanılabilen bu özelliğin facebook’un durum paylaşma ve paylaşım yapma özelliklerindeki düşüşü önemli ölçüde artıracağı tahmin ediliyor. Sayfalarınızda küçük anketler yapmaktan hoşlanan biriyseniz bu özelliğin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

2018-01-15 08:38:05

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram'a Yeni Büyük Bir Özellik

İnstagram'a Yeni Büyük Bir Özellik

Bu özellik regram özelliği yani tekrar (yeniden) paylaşma özelliği ; Kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen yeniden paylaşma özelliği, Instagram tarafından gizlilikle test ediliyor.

Instagram’dan Etiket Güncellemesi

Instagram’dan Etiket Güncellemesi

Uzun süredir Instagram’ın yayınladığı yeni güncellemelerle karşı karşıya kalıyoruz. Sürekli olarak yeni özellikler ve yeni güncellemeler alan Instagram, bu yönü ile beraber sosyal medya

Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Instagram artık kullanıcıların son görülme zamanlarını paylaşmaya başladı. Ancak, Instagram son görülme özelliğine kullanıcıların tepki göstereceğini göz önünde bulunduran yetkililer