Facebook'a Yeni Oyun !

Facebook'a Yeni Oyun !

Sitemizi tercihiniz için teşekkür ederiz.

Geçtiğimiz yıl Resolution Games tarafından Gear VR için üretilen Bait! oyunu, sanal bir balık tutma seansı esnasında kullanıcıların kendi repliklerini yazmasını sağlayarak ciddi bir başarıya ulaşmıştı. Oyunu tasarlayabilme özgürlüğü ve bir takım mikro hareketler sayesinde Bait!, yarım milyon indirmeye ulaşarak en çok indirilen VR deneyimi unvanını da kazanmıştı.

Dün yapılan açıklamaya göre Bait!’in yeni versiyonu Bait!Arctic Open Facebook Spaces’ta yerini alacak. Oculus Rift’in sosyal alanı olarak tanımlayabileceğimiz Facebook Spaces’a, 2017 Nisan ayında düzenlenen F8‘de detaylı olarak yer verilmişti. Bait!Arctic Open, Facebook Spaces’taki herkesin kullanımına açık. Üstelik bir önceki versiyonun aksine oyunda ağırlıklı olarak “multi player” özelliğine odaklanılmış durumda

Resolution Games’in CEO’su Tommy Palm ise tüm bu gelişmeleri Oculus blog gönderisinde şu cümlelerle açıkladı:

Resolution Games’i, sosyal oyunların VR’ın en temel elementlerinden biri olacağı düşüncesiyle kurduk. Facebook Spaces’in sosyal altyapısından faydalanmak bizim için harika bir fırsattı, bu da bizim tüm odak noktamızı gerçek bir oyun inşa etmeye yönlendirdi. Balık tutmak da o sosyal olarak aktif olunan ve zihinsel bant genişliğinizi yüzde 100 harcamayan eylemlerden biriydi. Bu karışım ile birlikte arkadaşlarınızla keyifli sohbetler ederken eğlenceli bir şekilde etkileşim kurabiliyorsunuz. 

-----------------------------

Peki İnstagram nedir?

İnstagram 2010 yılında kurulmuş öncelikle İOS platformu için daha sonrasında Android paltforma da çıkan instagarm 2 sene sonra yani 2012 yılında tam tamına 30 Milyon kullanıcıya ulaştı bu rakam şu anda küçük gelebilir lakin 2 senelik bir bağlantısız firma için bu rakam oldukça büyük hatta neredeyse imkansız denilebilecek bir rakam.

Amacı ise bir paylaşım ağı olmak.

Yani siz birşeyler paylaşıyorsunuz başkaları bir şeyler paylaşıyor yorumlar yazabiliyorsunuz beğenebiliyorsunuz kısa bir kelimeyle özetlemek gerkirle bir sosyal ağ sosyal çevre oluşturmayı sağlamakta.

İnstagram uygulaması çok kaliteli filtrelemeler, sosyal ağ ile bağlı bir şekilde çalışabilme gibi çeşitli özellikleri ile fotoğraf uygulamaları arasından en iyilerinden birisi olmayı başarmıştır.

Bunları Facebook firması görünce 2012 tılında buna bir el atmak gerektiğini düşündü ve İnstagram'ı 1 Milyar Dolar'a satın aldı.Bu büyük bir tepkiye yol açmıştı.Ve şuan günümüzde İnstagram'ın yaklaşık 500-600 Milyon kullanıcısı bulunmakta bunların 300 milyon aşırı aktif kullanıcılardan oluşmakta.

2017-12-07 11:04:05

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Takipçi Hilesi - 2017

İnstagram Takipçi Hilesi - 2017

İnstagram’ da Son Trendleri Takip Edin, Sizi Takip Etsinler Sosyal medya platformu instagram da takipçiniz mi az, beğenileriniz mi yok? Günümüzde her derdin çaresi olduğu gibi, sosyal medya hesaplarınıza

instagram takipçi hilesi şifresiz

instagram takipçi hilesi şifresiz

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız. Sosyal ağların artması ile beraber en çok kullanılan sosyal ağ instagram'da bazı

Snapchat Sarı Kalp Anlamı Nedir ?

Snapchat Sarı Kalp Anlamı Nedir ?

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız En çok aranızda snap attığınız arkadaşlarınızı snapchat en yakın arkadaşlar olarak