Facebook ile Kişi Sorgulama

Facebook ile Kişi Sorgulama

Görünen o ki artık yavaş yavaş sosyal medya üzerinde saklı gizli hiçbir şey kalmayacak. İlk başlarda Facebook’un gizliliğe verdiği önem, uygulamaya yeni özellikler eklendikçe ortadan kalkmaya başlıyor. Kısa bir süre sonra bir zamanların popüler şehir efsanesi olan “Profilime kim bakmış?” özelliği bile gerçek olabilir.

Telefonlarında Facebook Messenger olan bazı kullanıcılar, bugün yaptıkları normal bir telefon görüşmesinin hemen ardından ekranlarında bir mesaj gördüler. Bu mesajda Facebook Messenger’ın telefonla konuşulan kişinin telefon rehberinde kayıtlı olmadığı ancak isterseniz bilgilerin otomatik olarak internet üzerinden alınarak rehbere kayıt edilebileceği yazıyordu. Bir başka değişle artık Facebook tanımadığınız ve telefonda konuştuğunuz bir kişinin bilgilerini sosyal medya üzerinden alarak telefon rehberinize kaydedebileceğiniz size söylüyor. Bunu nasıl yaptığı ile ilgili yine ortada herhangi bir açıklama yok. Bununla birlikte pek çok kişi bu yeni uygulamayı da bilmiyor. Ekrana çıkan mesajın herkesin ekranında görünmemesi ise yine gizli bir test aşamasının yapıldığı yönünde ipuçları veriyor.

Bilindiği gibi telefona yüklenen bir uygulama sayesinde telefonunuz çaldığında eş zamanlı olarak numara, bu uygulamayı kullanan başka insanların telefon rehberleri taranarak ekrana yansıtılıyordu. Ancak uygulamayı kullanabilmeniz için kendi telefon rehberinizi de bu uygulamanın veri tabanına ekliyordunuz. Bu sayede hem kullanım koşullarını kabul etmiş oluyordunuz hem de programın telefon veri tabanının da büyümesine katkıda bulunuyordunuz. Ancak Facebook Messenger’ın uygulamasında ise Facebook direkt olarak bu bilgileri sizinle paylaşıyor. Yani telefon numarasını bildiğiniz ve bir sebeple konuştuğunuz kişinin kişisel bilgileri direkt olarak sizinle paylaşılıyor ve telefon defterinize otomatik olarak kaydediliyor.

2018-02-15 07:17:06

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Kayıtlı Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Kayıtlı Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Instagram Telefon Numaram Nedir ? Instagram telefon numaram, sosyal medya uygulaması Instagram’a giriş yaparken kullanıcı adı ya da e-posta yerine geçen kimlik doğrulama için kullanılan kullanıcı

İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram'dan Sınırlama ve Uyarı

İnstagram hergün gelişen yenilikler getirilen büyük bir platform olmayı başardı.Son zamanlarda sıklaşan hayvanlarla selfie'lerine İnstagram'dan (özellikle vahşi hayvan / kaplan / koala gibi)

instagram takipçi ve beğeni satın alma

instagram takipçi ve beğeni satın alma

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız  İnstagram son zamanlar da birçok kullanıcının gözdesi haline gelmiş olup, özellikle