Facebook Mesenger'a Tetris Oyununu Ekledi

Facebook Mesenger'a Tetris Oyununu Ekledi

Merhabalar çok değerli kullanıcılarımız , bu blogumuzda sizlere mesenger'e gelen büyük bir oyun olan tetris.

Teknoloji her geçen gün değişmeye, yeni sosyal ağlar ve trendler birbirini izlemeye devam ediyor. Yine de kimse 80’lerin sonunda ailenin bir ferdi olmaya başlayan Tetris‘in üzerimizde yarattığı etkiyi yakalayamıyor. Kim ne derse desin Tetris hala oyunseverlerin gözdesi öyle ki her yıl milyarlarca kez oynanıyor. Üstelik şimdiye kadar 500 milyon mobil oyunu bulunan Tetris, artık Messenger üzerinde de anlık bir oyun olarak yerini alıyor.1984 yılında ilk kez piyasaya çıkan video oyun Tetris, neredeyse her teknolojik platformda sunuldu. Facebook şimdi de yılların eskitemediği Tetris oyununu Messenger uygulamasıyla sundu. Yaklaşık 33 yıldır piyasada olan Tetris oyununa arkadaşlarla oynamayı ve rekabet halindeki kişilerle sohbet etme özelliğini eklendikten sonra erişime Messenger uygulamasıyla açan Facebook, getirdiği günlük görevler ile düzenli oyuncuların tabelada daha hızlı yükselmesine yardım ediyor.

İlk zamanlarda bütün gün oynadıktan sonra, yatağa yattığınız zaman bile gözlerinizin önünde küçük küpçükler görmenize sebep olan oyun, global çapta kullanıma açılmadan önce Türkiye'deki kullanıcılarıyla buluştu. Facebook'a bu hoş jesti için ne kadar teşekkür etsek az!

Facebook Messenger uygulamasından Tetris'i oynamak için yapmanız gereken şey ise gayet basit. Önce sohbet bölümüne giderek "+" sekmesine tıklıyorsunuz; oyun seçeneklerinden Tetris'i seçtikten sonra ister tek başınıza isterse arkadaşlarınızla Messenger üzerinden efsane oyunu oynayabilirsiniz.

Messenger üzerinde yayına alınan oyunu, artık bilgisayarınıza indirmenize gerek kalmadan oynayabiliyorsunuz. Messenger’daki oyunda tek başınıza oynamanın yanı sıra, arkadaşlarınıza da meydan okuyabilirsiniz. Bunun için Tetris tek başınıza oynadıktan sonra yaptığınız skoru arkadaşlarınızla paylaşarak onların bu skoru geçip geçemeyeceğine dair bir yarışma başlatmanız yeterli.

Tetris’in küresel lisans haklarına sahip Blue Planet Software’in CEO’su Maya Rogers, basına verdiği bir röportajda: “Facebook Messenger’ın kullanıcı sayısı çok büyük olduğu için heyecanlıyız. Daha önce hiç tetris oynamamış kullanıcılara bile ulaşabiliriz.” dedi.

Sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.İnstagram takipçi hilesi için en uygun adres sitemiz instahilesiapp.com

2017-12-05 21:36:22

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnternet Üzerinden Alışveriş Güvenli mi ?

İnternet Üzerinden Alışveriş Güvenli mi ?

İnsanlar için internet üzerinden alışveriş yapmanın en büyük cazibesi elbette yerlerinden kalkmadan satın aldıkları ürünün kapılarına kadar gelmesi. Sadece kapınızı açarak

Instagram'da Bot Hesapların Yaptığı Spamları Engellemek

Instagram'da Bot Hesapların Yaptığı Spamları Engellemek

En çok kullanılan sosyal platformlardan biri olarak ön plana çıkan İnstagram, keyifle kullanabilecek bir yapıya sahiptir. Her zaman için insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bildiğiniz