Instagram’da Ekran Görüntüsü

Instagram’da Ekran Görüntüsü

Instagram bir süredir yeni bir özellik test ediyor. Bu özellikle her kullanıcı da şu anda aktif değil. Bu yüzden bu özellik şu anda sadece bazı kullanıcılar için aktif edilmiş durumda. Bu özellikle birlikte Instagram kullanıcılarını da aslında bir tehlike beklemekte.

Instagram’ın test aşamasında olan yeni özelliğinde eğer bir kullanıcı bir hikâyenin ekran görüntüsünü alırsa hikâyeyi paylaşan kişiye bununla ilgili olarak bir bildirim gidiyor. Bu noktada insanların akıllarına bir insan başka bir insanın hikayesinin ekran görüntüsünü neden alsın şeklinde bir soru gelebilir. Ancak bu sıklıkla yapılan bir durum olduğu için Instagram böyle bir özellik ekleme yoluna gitmiş. Bu işlem yapılırken karşı tarafa da bir bildirim gitmesi ve hikâyenin sahibinin bu durumdan haberdar edilmesi tamamen güvenlik için yapılan bir işlem. Bu sayede hem insanlar kimlerin kendi hikayelerinin ekran görüntüsünü alığını bilecekler hem de ekran görüntüsü almak isteyen kişi bir bildirim gittiğini bildiği için bunun gerekliliğini de kendi kendine sorgulayıp ona göre davranacak.

Bilindiği gibi son zamanlarda Instagram ve Facebook birbirlerine ait olan bazı özellikleri paylaşmaya başladılar. Örneğin ilk başlarda Facebook üzerinden kimse yer bildirimi yapamazken Instagram’dan alınan bu özellik sayesinde Facebook üzerinden de yer bildirimi yapılabiliyor. Bununla birlikte ilk başlarda Facebook’ta olan bazı özellikler de artık Instagram’da var. Hal böyle olunca insanların akıllarına direkt olarak eskiden beri bir fantezi olan “ Profilime kimler bakmış ?” sorusunun da gerçek olup olamayacağı düşüncesini getiriyor. Çünkü Instagram’a getirilen instagram ekran görüntüsünü alma biraz da bunun kapısını aralıyor.

2018-02-13 07:40:08

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Buse Varol Instagram Hesabı

Buse Varol Instagram Hesabı

Son 90 gün içerisinde google trendlerde en çok aranarak yükselme sağlayan Şarkıcı Alişan'ın sevgilisi Buse Varol instagram üzerinde hızlı bir şekilde yükselmeye başlamıştır.

Kerimcan Durmaz'ın hayatı The Big 4 ismiyle dizisi oluyor

Kerimcan Durmaz'ın hayatı The Big 4 ismiyle dizisi oluyor

Sosyal medyanın fenomeni olan kerimcan dumraz arkadaşlarıyla birlikte dizi çekmeye karar verdi bu diziyie youtubede yayınlacaklarını açıkladılar Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz ile

İnstagram Beğeni Arttırma

İnstagram Beğeni Arttırma

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız  İnstagram üzerinden yapılan fotoğraf paylaşımlarının beğenisinin çok fazla