Instagram'dan Kazanç Sağlamak

Instagram'dan Kazanç Sağlamak

Günümüzde çok önemli bir kazanç kaynağı olarak görülen sosyal medya, her geçen gün değerini ve kullanıcılarını artırmaktadır. Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal mecralara son derece önemli ticaret ve reklam gelirleri ayrılmaktadır. Instagram'dan kazanç sağlamaksa oldukça basit ve bir o kadar da uzun bir süreçtir. Geniş bir kitleye sahip olmalı, elde ettiğiniz kitleyi harekete geçirecek argümanlara sahip olmalı, sürekli aktif olmalı ve en çok da sabırlı olmalısınız. Bu yazımızda Instagram'dan kazanç sağlamak adına yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Geniş Bir Kitleye Sahip Olmak

Bu madde, en basit söylemiyle olabildiğince fazla takipçiye ulaşmanız demektir. Mantık basittir, pazar ne kadar büyürse, alışveriş hacminiz o kadar büyümektedir. Oldukça zorlu olan bu bölüm için her şeyden önce özgün olabilmelisinizdir. Çünkü siz, sizinle aynı işi yapmaya çalışan diğer kullanıcılardan ne kadar farklı olursanız, o kadar ilgi çekeceksinizdir. Özgün paylaşımlarınızı yaparken mutlaka hashtagleri kullanmalısınız. Çünkü arama yapacak olan kişi belli başlı anahtar kelimeleri kullanarak aradığına ulaşabilir. Bu bağlamda olabildiğince sade olmalı, profilinizi ziyaret eden kişi ve kurumları sıkmamalısınız. Kişisel davet de son derece önemlidir. Hususi bir davet mesajı yazıp, ulaşmak istediğiniz kitlede bulunduğunu düşündüğünüz kişilere ulaşarak büyük bir kitleye ulaşmak için ilk adımlarınızı atmış olacaksınızdır. Profilinizde, üzerinde çalıştığınız alana ve gerekli kitleye ulaştıktan sonra yapacağınız projeler için kısa, merak uyandırıcı ve dikkat çeken yazı, fotoğraf ve videolar hazırlamalısınız ki ziyaretçi, ziyaret ettiği profilin amacı hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu alanda söylenenebilecek altın değerinde tavsiye ise ufak ücretler mukabilinde geniş kitleye ulaşmış birilerinden profilinizin reklamını yapmasını istemeniz olacaktır. Zira Google Adsense ve Google Adwords'e ayrılan bütçeler, kazanılan kazançlar ve Google’ın aracı komisyonu dudak uçuklatacak kadar büyüktür.

Instagram ve Ticaret

Artık geniş bir kitleye ulaştığınızı varsayarak, kitlenizi nasıl harekete geçirip Instagram'dan kazanç sağlayabileceğinizi izah edeceğiz. Öncelikle kitlenizin hangi alanda yoğunlaşabileceğini kestirebilmelisiniz. Kadınlardan oluşan bir takipçi listeniz varsa makyaj, güzellik, kıyafet, kozmetik gibi ürünlerin satışlarını yapmayı düşünebilirsiniz. Bu bağlamda reklam, yani inandırıcı ve gerçekçi bir lansman olmadan kazanç sağlayamayacağınızı bilmelisiniz. Satacağınız ürün için okunabilirliği yüksek olacak yanıtım yazıları, sıkmadan izlenebilecek kısa reklam filmleri ve ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşmalısınız. Ürünlerinizi satın almış olan müşterilerinize, referans mektupları yazmalarını ve hatta ürün alışverişi sürecinde gerçekleşen yazılı diyalogları yayınlamayı rica edin, eğer ki bu olursa diğer müşterilerinizi son derece cesaretlendirmiş ve onlara güven vermiş olursunuz.

Tavsiye edebileceğimiz başka bir yöntem de Marketing Affiliate (satış ortaklığı) ile hiçbir sorumluluğunuz olmayacaktır. Zira üretici, ürünün satılması için bir aracı firmayla anlaşır, siz de aracı firmayla anlaşarak ürününün tanıtımınızı yaparsınız. Ürün satın alındığı takdirde %50-70 arası kar kazanırsınız. Ne yazık ki satış ortaklığı yapabilmeniz için yine Instagram başta olmak üzere diğer sosyal mecralara ihtiyacınız olacaktır.

Instagram'dan Kazanç Sağlamak Adına Bazı İpuçları

Öncelikle ürünü tanımalısınız. Burada empati oldukça önemlidir. "Alıcı ben olsaydım, bu ürünü alır mıydım?" ve "ben bu ürünü alırken en çok hangi yönleri dikkat çekti?" soruları ürünün tanıtım sürecinde size büyük kolaylık sağlayacaktır çünkü siz kendiniz bile ürünü almayacakken başka birilerinin almasını beklemek oldukça yanlış olacaktır

Kitlenizi sürekli takip edin. Onların ihtiyaçları ve memnuniyetleri doğrultusunda ürün ve işlerinizi gözden geçirin.

Ürünlerinizin hangi problemleri, nasıl çözdüğüne dair reklam filmi hazırlayın. Potansiyel müşterileriniz ürünün nasıl işleyeceğini merak ediyor olacaktır.

Ürünlerinizde meydana gelecek olan her türlü problem için destek bildirimi olduğunu ve müşterilerinize istedikleri zaman size ulaşabilecekleri iletişim bilgileri vermelisiniz. Bu alıcılarınıza güven verecektir, ki güven olmadan asla iş yapılamamaktadır.

En önemli ve son tavsiye ise rekabettir. Sizinle aynı işi yapmak isteyen birçok kişi olacaktır. Diğer rakiplerinizi ekarte edebilmek için bazı günler indirim ve kampanyalar düzenlemelisiniz. Böylece satışlarınızı artırabilir, piyasada söz sahibi olabilirsiniz.

2018-01-15 08:25:54

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram'da Nasıl Koleksiyon Oluşturabilirim ?

Instagram'da Nasıl Koleksiyon Oluşturabilirim ?

Instagram’ın yararlı olacağına inanarak kısa bir süre önce hayata geçirdiği Instagram Koleksiyon Özelliği ile artık istediğiniz resimleri koleksiyonlar bölümü altına kaydedip

iOS 11.0.3 Sürümünde Instagram Sorunu İddiası

iOS 11.0.3 Sürümünde Instagram Sorunu İddiası

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 11 serisinin hatalarını gidermek adına yayınladığı iOS 11.0.3 güncellemesi sonrasında, işletim sisteminde önemli hatalar giderildi. iPhone

instagram takipçi hilesi indir

instagram takipçi hilesi indir

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız. Bugün sizlere instagram takipçi kazanma ve instagram takipçi hilesi uygulaması