Instagram Hakkında Bilmedikleriniz

Instagram Hakkında Bilmedikleriniz

Instagram şu an için dünyanın en güçlü 3 sosyal medya platformu arasında yer alıyor. Hergün milyonlarca kişinin kullandığı Instagram, farklı bir gelir kapısı olarakta görülebiliyor. Instagram hesabınızın ne kadar takipçisi varsa beğeni sayısıda bir o kadar çok olabiliyor. Günümüzün dijital pazarlama yöntemleri arasında Influencer marketing adı verilen oldukça yeni bir pazarlama trendi ön plana çıkıyor. Daha fazla takipçisi olan Instagram hesapları önemli bir dijital yayıncıya dönüşüyor ve hesapları üzerinden oldukça ciddi gelirler elde edebiliyor. Sizde bu şekilde para kazanmak istiyorsanız instagram takipçi satın al seçeneğinden faydalanarak daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.


Evet Instagram oldukça ciddi bir sosyal platform gerçekten Instagram’ı verimli kullanırsanız oldukça ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bizde sizlere Instagram üzerinde yapabileceğiniz başlıca işlemleri sıraladık.


Arama Geçmişini Temizleme

Instagram üzerinden daha önce yapmış olduğunuz aramaların başkaları tarafından görüntülenmesini yani kullandığınız cihazın farklı bir kişi tarafından kontrol edilmesi durumunda yaptığınız kişi ya da etiket aramalarının gözükmesini istemiyorsanız daha önce yapmış olduğunuz arama sonuçlarını temizleyebilirsiniz. Yani yaptığınız arama sonrasında hızlı bir şekilde arama terimlerini kaldırabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken Instagram hesabınıza giriş yapmak ve sonrasında Profil > Seçenekler sekmesine giriş yaptıktan sonra Arama Geçmişini Sil butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra Instagram üzerinde yapmış olduğunuz arama terimlerinin geri gelmeyecek şekilde kaybolacağını unutmayın.

Birden Fazla Hesap Ekleme

Bir cihaz üzerinden farklı bir Instagram hesabınızla da işlem yapabilirsiniz. Seçenekler kısmında yer alan Hesap Ekle butonuna tıklayarak bir ya da birden fazla Instagram hesabınızı cihazınıza tanımlayabilirsiniz. Bu şekilde birden fazla Instagram hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle sosyal medya yöneticileri için oldukça güzel çözüm diyebiliriz. Bu şekilde farklı bir hesaba geçiş yapmak için sürekli olarak şifre girmek durumunda kalmıyorsunuz.

Yüklediğiniz Fotoğraf ve Videoları Cihazınıza Kaydedin

Yüklediğiniz fotoğraf ve videolar telefonunuzda ya da tabletinizde oluyor ancak siz yinede fotoğrafların filtreli halini depolamak istiyorsanız. Seçenekler kısmında yer alan Asıl Fotoğrafları Kaydet ve Videoları Paylaştıktan Sonra Kaydet seçeneklerini açık konuma getirebilirsiniz.

Daha Önce Beğenilen Tüm Fotoğrafları Görme

Instagram keşfet kısmında görüntülenen fotoğrafların beğeni geçmişine göre belirlendiğini ve bu şekilde fotoğrafları görüntülediğinizi belki daha önce duymamış olabilirsiniz. Evet keşfet kısmında çıkan resim ve videolardan rahatsız oluyorsanız bu seçenek sayesinde bir düzenleme yapmanız mümkün. Mesela 10 adet erkek fotoğrafı beğendiniz keşfet kısmında ise ağırlıklı olarak erkek resimleri çıkmaya başlayacaktır, bu tam terside olabilir. Buna çözüm bu alanda yapacağınız müdahale ile geliyor. Seçenekler > Beğendiğin Gönderiler butonuna tıkladıktan sonra beğendiğiniz tüm resim ve videolar karşınıza çıkacaktır, istediğiniz fotoğraf ve ve videoları beğenmekten vazgeçerek keşfet kısmında görüntülediğiniz gönderilerde istemediğiniz fotoğrafların çıkmasını engellemiş olursunuz.

Instagram hesabınızda daha fazla beğeni almak için ise yapabileceğiniz bazı tekniklerde mevcuttur. Onlardan en önemlisi fotoğraflarınıza konum ve etiket eklemek. Fotoğraf ve video yüklerken konum belirtirseniz başka kullanıcıların konum araması yaptıkları zaman sizin gönderilerinizi görme şansı oluyor bu şekilde gönderilerinizde daha fazla beğeni alma şansı yakalıyor. Yine aynı şekilde fotoğraf ve videolarınıza etiket eklemek fotoğraflarınızın daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlar. Sadece Türkçe değil farklı dillerde özellikle İngilizce gibi dünyada ortak kullanılan dillerde girilen etiketler fotoğrafınızın dakikalar içerisinde milyonlar tarafından görüntülenmesini sağlar. Bu şekilde yine dakikalar içerisinde belki on binlerce beğeni alabilirsiniz. Ya da isterseniz instagram beğeni satın al seçeneği ile yine dakikalar içerisinde binlerce beğeni fotoğraf ve videolarınıza gelebilir.

2018-06-05 09:21:59

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Kişinin Engeli Kaldırma İşlemi

Instagram Kişinin Engeli Kaldırma İşlemi

Merhaba instahilesiapp.com Ailesi Bügün Size ; Bügün Size Instagram yararlı bilgiler paylşamak istiyorum Konu hakkında detaylara geçmeden önce Instagram Engel Kaldırma işleminin

Facebook Beğenmedim Tuşu Nedir ?

Facebook Beğenmedim Tuşu Nedir ?

Uzunca bir süredir Facebook kullanıcılarının eklenmesini istediği özelliklerden bir tanesi olan Facebook beğenmedim tuşu yeterli derecede ses getirmiş olacak ki Facebook tarafından geçtiğimiz

ücretsiz takipçi

ücretsiz takipçi

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız. 7’den 70’e herkesin severek kullandığı instagram isimli uygulamada en önemli şey