İnstagram Hikaye Nedir Nasıl Kullanılır?

İnstagram Hikaye Nedir Nasıl Kullanılır?

Merhaba instahilesiapp.com Ailesi ;

Bugünkü konumuzda Instagram Stories Nedir nasıl kullanılır ve onun hakkında ufak tedek bilgiler verieeğim

Instagram ‘dan bir yenilik daha! Son gelen güncellemeyle kullanıcıların hizmetine sunulan Instagram Stories ile yapacağınız paylaşımlar 24 saat sonra otomatik olarak silinecek. Instagram ‘ın bu yeni özelliği Snapchat ‘in pabucunu dama atacak gibi görünüyor.

Instagram Stories Nedir?

Instagram, esas olarak Snapchat ‘ten bildiğimiz “geçici paylaşım” özelliğini kopyalamış diyebiliriz. Aynı Snapchat ‘te olduğu gibi Instagram Stories ile yapılan paylaşımlar da 24 saat sonra kendiliğinden siliniyor. Yine Snapchat ‘te mümkün olduğu gibi paylaşımlarınıza çizimler, metinler ya da ifadeler ekleyebiliyorsunuz.

Instagram Stories, haber akışının en üstünde yer alıyor. Arkadaşlarınızın bu bölümde yer alan daire şeklindeki profil fotoğraflarına tıklayarak yaptıkları paylaşımları görebilirsiniz. Eğer bir profil fotoğrafını instagram logosunun renklerinde bir halka çevreliyorsa bu, bahsi geçen arkadaşınızın Stories paylaşımlarına bir yenisini eklediği anlamına gelir.

Instagram Stories Nasıl Kullanılır?

Instagram Stories ‘in haber akışının en tepesinde yer aldığını söylemiştik. Aynı ekranda sol üst köşede bir artı (+) işareti göreceksiniz. Bu işarete tıkladığınızda instagram Stories için kullanacağınız kamera açılacak. Kameraya ulaşmak için diğer bir seçenek ise ekranı sola kaydırmak. Fotoğraf ya da videonuzu çektikten sonra ekranda, hikayenize çizim ve metin eklemenizi sağlayacak araçlar belirecek.

Bu özelliğe ait gizlilik ayarlarını yapacağınız alana profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan “Seçenekler” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seçenekler açıldığında bu bölüme “Hikaye Ayarları” isminde yeni bir bölüm eklendiğini göreceksiniz.  Instagram Stories ‘de beğeni ya da yorum yapmak ise mümkün değil.

ücretsiz takipçi kazan  instagram takipçi hilesi  instagram beğeni hilesi 

2018-04-04 17:34:58

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram’a Gönderi Zamanlama Özelliği Geliyor

Instagram’a Gönderi Zamanlama Özelliği Geliyor

Özellikle meşgul kişiler için Instagram üzerinden paylaşım yapmak zor bir durum. Buna vakit ayırmayanlar ise artık ne zaman boş vakit bulurlarsa paylaşımlarını o zaman yapıp zamanlamasını

Instagram GIF Desteği Özelliğini Açıldı

Instagram GIF Desteği Özelliğini Açıldı

bundan birkaç ay öncesine kadar uygulamaya güncellenme olarak eklendi. Yeni güncellemelerle beraber kullanıcıların paylaşımlarında GIF kullanmalarının önü açılmıştı. Yayınlanan bu güncelleme

Instagram’da Rezervasyon Dönemi Geliyor

Instagram’da Rezervasyon Dönemi Geliyor

Instagram çok hızlı bir şekilde güncellemeler almaya devam ediyor. Son olarak canlı yayın özelliği ilke ilgili bir güncelleme alan Instagram canlı yayınları kullanıcıların istedikleri