Instagram’ın Çok Bilinmeyen 10 Özelliği

Instagram’ın Çok Bilinmeyen 10 Özelliği

İnstagramı kullanmak çok basit görünse de çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen onlarca özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri değerlendirerek instagramı daha verimli bir biçimde kullanabilirsiniz.
  1. Takip Ettiklerinizin Her Gönderisinde Uyarı Alın:
Hiçbir gönderisini kaçırmak istemediğiniz instagram hesapları mı var? Öyleyse instagram uygulamasında bu hesapların profil sayfalarını açarak sağ üstte bulunan seçenekler (…) düğmesinden gönderi uyarılarını etkinleştirip söz konusu hesabın bütün gönderilerinde bildirim alın!
  1. Etiketlendiğiniz Fotoğrafları Kaldırın:
Hoşunuza gitmeyen fotoğraflardan instagram etiket kaldırma çok kolay. Söz konusu fotoğrafın üzerine dokunarak fotoğraf seçenekleri kısmından beni fotoğraftan kaldır seçeneğinin üzerine dokunarak fotoğrafı profilinizden gizleyebilirsiniz.
  1. Arama Geçmişini Silin:
Arama geçmişinizi birilerinin görmesi korkunç mu geliyor? İnstagram da seçenekler çarkına basın ve listenin en alt kısmında bulunan instagram arama geçmişini temizle yazısının üzerine dokunun.
  1. Eskiden Beğene Tıkladığınız Gönderileri Görün:
Beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz bir şeyi birkaç gün önce beğendiniz ancak şimdi bulamıyor musunuz? Bu özellik sayesinde bu hiç sorun değil; instagram seçenekler çarkından beğendiğiniz gönderiler yazısının üzerine dokunun. Şimdiye kadar beğenmiş olduğunuz tüm görüntüler önünüze sıralanacaktır.
  1. Filtrelerinizi Kendiniz Yaratın:
Filtrelerle yetinemeyenlerden misiniz? Fotoğrafınızı seçtikten sonra ekranın alt kısmında filtrelerin yanında bulunan düzenle seçeneğine dokunarak kendi filtrenizi yaratabilirsiniz.
  1. Veri Tüketiminizi Kontrol Edin:
Birçok kullanıcı instagramda dolaşmaya başlayınca tüm internet paketini bir anda bitirmektedir. İnstagramda kullandığınız veri kullanımını dengelemek için profilinizde sağ üstte seçenekler çarkına girerek mobil ağ kullanımı altında yer alan instagram daha az veri kullanımı seçeneğini etkin hale getirin!
  1. Tek Seferde Çoklu Hesap Kullanımı:
Kişisel ve iş profili olmak üzere iki ayrı hesabınız mı bulunuyor? Ayarlar kısmından hesap ekle seçeneğini kullanarak tüm hesaplarınızı uygulamaya eklemeniz mümkün!
  1. Kolajlar Oluşturun:
İnstagramın Layout uygulaması sayesinde instagram kolaj oluşturmak artık çok kolay! Layout programını kullanarak 9 farklı kolaj seçeneğinden yararlanabilirsiniz.
  1. Gönderileriniz İlgi Görsün:
Boomerang ve Hyperlapse gib i uygulamaları kullanmaya ne dersiniz? Daha ilgi çekici görüntüler daha fazla takipçi demek olduğunu unutmayın.
  1. Aktif Hashtaglerle Daha Fazla Takipçi

Diğer kullanıcılara ulaşıp daha fazla takipçi kazanmak için aktif hashtagleri kullanmanız yeterli!

2018-01-13 19:05:10

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

2017 yılının başlarında yapılan açıklamaya göre 700 milyonu bulan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olan İnstagram, gerçekten farklı yapısı

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

Sosyal medya uzmanı Twitter, Instagram, Facebook ve diğer sosyal mecralarda reklam yönetimini yapabilen kişilere verilen isimdir. Bir sosyal medya uzmanı temsil ettiği markanın

Whatsapp'a İnternetsiz girmek

Whatsapp'a İnternetsiz girmek

WhatsApp bildiğiniz gibi internet üzerinden sizlere mesajlaşma, arama ve görüntülü konuşma imkanı veriyor. Bağlantınız olmadığı zamansa, Wi-Fi ve hücresel ağ açılana kadar yolladığınız