İnstagram'ın Yeni Modası : Makyaj ve Doğallık

İnstagram'ın Yeni Modası : Makyaj ve Doğallık

Merhaba değerli kullanıcıları,Bu blogumuzda instagram'ın son modası/yeni modası olan yarı makyajlı yarı doğal fotoğraf paylaşımı hakkında bilgi vereceğiz.
Kadınlar son zamanlarda, #thepowerofmakeup (Makyajın gücü) etiketiyle, suratlarının yarısını makyajlı, yarısını makyajsız çekerek Instagram'da paylaşıyorÜnlü makyaj vloggerı Nikkie Tutorials'ın başlattığı #thepowerofmakeup (Makyajın gücü) akımı Instagram'da hızla devam ediyor.Dünya'da bir çok kişi, makyajsız hallerinden ve yüzlerindeki kusurlardan rahatsız olmadıklarını göstermek için yüzünün yarısına makyaj yaparken diğer yarısını da doğal bırakıyor. 

Pek çok kadın uzun süredir devam eden akımı devam ettirerek sosyal medya hesaplarından yarı doğal-yarı makyajlı fotoğraflarını paylaşıyor. Bu akımı başlatan sebep ise ünlülerin makyajsız hallerinin sosyal medyada haber konusu olması ve erkeklerin çok makyaj yapmaları sebebiyle kadınları eleştirmesi.Kadınlarda akıllarınca bu konuya karşı bir düşünce bildirmişler ve örgütlenmişlerdir.

Bonus Blog;

Sizlere güzel bir haberimiz var : İnstagram Markalı İçerik Aracı Getirildi!

Sosyal Medya’nın aktif kullanılmasıyla youtuber ve fenomen kavramları oluşmaya başladı. Oluşan bu kavram daha farklı Reklam alanlarının ortaya çıkmasına ve insanların daha aktif kullandıkları ağlar üzerinden markaların iletişim kurmasına neden oldu. Sosyal Medya Pazarlama alanında “Influencer Marketing” uzun bir süredir popülerliğini korumaya devam ediyor. Örneklerine bir çok farklı sosyal ağda rastlayabileceğimiz bu pazarlama alanı kendini en çok da Instagram’da belli ediyor. 

Instagram, markalı içerik aracını Türkiye’nin de aralarında bulunduğu daha fazla ülkede kullanıma sunduğunu açıkladı. Artık “[marka adı] ile ücretli işbirliği” (Paid Partnership) etiketi, İstatistikler’e erişimi olan tüm Instagram hesapları tarafından kullanılabilecek.Markalı içerik aracı, içerik üreticilerin bir markayla iş ortaklığı yaptıkları bilgisini daha net bir şekilde sunabilmelerini sağlayarak, onlara değerli istatistikler sunacak. Bu aracın daha fazla yaygınlaşması, içerik üreticiler, markalar ve topluluklar arasındaki kullanımı artıracak.

Reklam vermeden önce dikkat etmelisiniz ki takipçi sayısı bu tür kurumsal hesaplarda hayati öneme sahip bir etkendir.O nedenle takipçiniz ne kadar yüksekse kullandığınız kurumsal hesapta o kadar adınız duyulur ve o kadar başarılı olursunuz.

2017-12-09 12:28:11

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Youtube Videosu Nasıl Çekilir ?

Youtube Videosu Nasıl Çekilir ?

Youtube üzerinde yayınlanacak videolar bundan 5-6 yıl öncesine kadar özensiz bir şekilde, bir cep telefonuyla bile çekilip Youtube üzerinde yayınlanabilirdi. Ancak son yıllarda insanlar Youtube

Instagram Şikayet

Instagram Şikayet

Instagram üzerinde bir hesabı şikayet etmek aslında oldukça basittir. Instagram'da her türlü hesabı şikayet etmek en doğal hakkınız olsa da bazen sonuç alamayabilirsiniz. Bir hesabı

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram Şifremi Unuttum Instagram şifrenizi mi unuttunuz ? Panik yapmaya gerek yok. Instagram hesabınızı genelde uzun süre önce açtıysanız veya şifre değiştirmeye ihtiyaç duymadıysanız