Instagram Şifresini Çalan Uygulamalar

Instagram Şifresini Çalan Uygulamalar

Son günlerde türeyen birkaç uygulama instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi çalmaya yönelik oluşturulmuş bir tuzak olarak insanları kandırıyor. İnstagramda sizi kimler görüntüledi gibi aslı olmayan hikâyeler üzerine gerçekleştirildiği söylenen uygulamaları akıllı cihazlarınıza indirdiğiniz takdirde birçok kötü amaç için kullanılmak üzere kullanıcı adınız ve şifreniz başkaları tarafından öğreniliyor. Bu sebeple siz de bahsi geçen konu hakkında bilgi sahibi olarak dolandırıcılara fırsat vermekten kaçınabilirsiniz. Eğer daha önceden böyle programları ya da uygulamaları cihazınıza indirdiyseniz hemen silerek instagram hesabınızın şifresini değiştirmenizi öneririz. İnstagramın kendi uygulaması dışında ona ek olarak geliştirilen ya da hile adı altında ek programları yoktur. Bu sebeple piyasada bu şekilde sizi dolandıran insanlara inanmamanız gerekir. Sosyal medya ağlarında gizlilik sözleşmeleri oldukça etkin kurallar içerir ve kimse tarafından ihlal edilebilmesi söz konusu olmayan korumalar altına alınır. Bu sebeple alternatif bir hizmet veriyormuşçasına sayfanızı kim görüntüledi, sizi kim arattı, profilinizde kimler dolaştı öğrenin şeklindeki linklere ya da programlara girmemeniz gerekir. Hesabınızın ve kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından bu bahsedilenler oldukça önemli detaylardır. Bu yazıyı ve bilgileri çevrenizdekiler ile paylaşmanız ve herkesin öğrenmesini sağlamanız tanıdıklarınız için oldukça yararlıdır. İnsanların göz göre göre dolandırılması sanal dünya üzerinde ne yazık ki sıklıkla karşımıza çıkan durumlardan birisidir. Bilinçli insanlar ve sürekli olarak araştırma yapanlar bu tarz oyunlara gelmeden önlem alırken, internet dünyasına yeni adım atanlar özellikle çağa ayak uydurmak isteyen yaşlı kesimler bu tarz oyunlara kolaylıkla kanabiliyor. Fark edildiği üzere dolandırıcılar en kolay ulaşabilecekleri kesime yöneliyorlar.
Şifrenizi Güvenli Olması İçin Zor Seçin
Video ve fotoğraf paylaşımı için kullanılan instagram hesabınızın şifresini oluştururken ya da zamanla yenilerken başkaları tarafından tahmin edilmesi zor karakterler olmasına özen gösterin. Böylelikle insanların sizin şifrenizi çözmesine ve kişisel hesabınıza erişimini engellemiş olursunuz. Genellikle internet siteleri artık şifreleme konusunda yoğun önlemler almaya başladı. Eskiden dilediğiniz gibi şifre tercihi yaparken şuan karakter sayısı, büyük harf zorunluluğu, harf ya da özel karakter isteği gibi birçok kural ile karşı karşıya gelmeye başladık. Bunun tamamen bizim güvenliğimiz adına yapılan bir önlem olduğunun hepimiz farkındayız. Kişiler doğum tarihi evlilik yıl dönümü gibi tarihlerin akılda kalıcı olmasından yararlanarak şifre seçimini bu doğrultuda yapmayı tercih ediyorlar. Fakat çevrenizde sizin hesabınızı ele geçirmek isteyen kişiler de yer alıyor olabileceğinden sizin dışınızda öğrenilmesi zor olan karakterleri kullanmanız gerekir. Kullanıcı adı da hesap güvenliği açısından oldukça önemlidir. Kullanıcı adı ile isim soy isim farklı alanlar içerir. Kişiler kendilerine belirledikleri kullanıcı adlarını giriş yaparken kullanır. Bu sebeple görünür olması tamamen isteğe bağlıdır.
Bilmediğiniz Cihazlardan Hesabınıza Giriş Yapmayın
İnstagram ve benzeri sosyal medya araçlarına kendinize ait olmayan akıllı cihazlardan erişim sağlamak güvenliğinizi tehlikeye atan bir davranış olabilir. Kimin ne şekilde giriş yaptığını bilmediğiniz ve güvenmediğiniz bilgisayar ya da akıllı telefonlardan hesap bilgilerinizi girmemeniz gerekir. Bazı kullanıcıların tarayıcılarında şifre ve kullanıcı adı otomatik olarak kayıt altına alınır. Böylece size ait hesapların bütün özel bilgileri bu kişilere aktarılır. Dolandırıcılığın her anlamda geliştirildiği çağımızda teknoloji bize yarar sağlarken bazen güvenliğimizi riske atabilecek yönleri de vardır. Teknolojiyi kullanırken her adımda oldukça dikkatli olmak ve bize zarar gelmesini önlemek en doğrusudur. Bu sebeple güvenmediğiniz yerlerden zora kalmadığınız durumlar haricinde herhangi bir hesabınızı aktif hale getirmeyiniz. Zora kaldığınız durumlarda ise size ait bütün verileri temizleyip o şekilde çıkış işleminizi gerçekleştiriniz. Aksi takdirde kötü amaçla bilgileriniz ele geçirilerek geri dönüşü olmayan suçlar işlenebilir ve siz de bu konudan dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz.

2018-01-15 08:37:03

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Mesenger Yeni Bir Özellik Kopyaladı (Klonladı)

Mesenger Yeni Bir Özellik Kopyaladı (Klonladı)

Messenger Facebook’un üzerinde en çok düşündüğü platformlardan olabilir. Yakın zamanda gerek işletmeler için gerekse son kullanıcı için yeni özellikler kazanan Messenger

Instagram Spam Filtreleme Sistemini Yayınladı

Instagram Spam Filtreleme Sistemini Yayınladı

Sosyal medyada hızla yayılan Instagram uygulaması, şekil değiştirmeye devam ediyor. İyi yönde ilerleyen bu değişim, sosyal medya uygulamasının hızla yükselmesini de sağlamaya başladı.

İnstagram’ Da Milyonlarca Takipçi Fırsatı Geliyor

İnstagram’ Da Milyonlarca Takipçi Fırsatı Geliyor

İnstagram’ Da Milyonlarca Takipçi Fırsatı Geliyor Ülkemizde ve tüm Dünya’ da 7’den 70’ e herkesin kullandığı, instagram platformunda sizde artık dilediğiniz kitleye hitap edebilirsiniz.