İnstagram Superzoom özelliği geldi

İnstagram Superzoom özelliği geldi

Instagram'a gelen yeni bir özellik, kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor. Peki SuperZoom ismi verilen bu özelliği nasıl kullanacaksınız?Android’li akıllı telefonlar ve iPhone’daki Instagram’da Superzoom özelliğini kullanmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Geride bıraktığımız birkaç ayda popüler sosyal ağ uygulamalarından Instagram’ın bünyesine yeni özellik katma konusunda agresif bir tutum sergilediğini gördük. Instagram hikayeleri aracılığıyla anket oluşturma ve arkadaşlarla birlikte canlı yayın yapma özelliğinin ardından son olarak Superzoom özelliği hayata geçirildi. Bu küçük rehberimizde Android ve iOS’teki Instagram’da Superzoom özelliğinin nasıl kullanılabileceğini ele alıyoruz.

Instagram'ın SuperZoom özelliği son günlerde kullanıcılar tarafından da yoğun ilgi görüyor. SuperZoom, kullanıcıların kaydet tuşuna basmasıyla birlikte seçilen bir müzik eşliğinde obje veya kişinin yavaş yavaş yaklaştırılması yani zoom yapılması mantığında çalışıyor. Bunu yapmak da oldukça basit; Instagram'da Story paylaştığımız ekranı açıyoruz; ardından Live (Canlı), Boomerang özelliklerini seçtiğiniz alt bölümden kaydırarak SuperZoom'u seçiyorsunuz.

SuperZoom'u seçtikten sonra butona basılı tutuyorsunuz ve ister Selfie ister arka kameradan görüntü alın; kayıt başlıyor ve arkaya gelen müzik eşliğinde eğlenceli bir şekilde obje yakınlaştırılıyor ve ortaya keyifli bir görüntü çıkıyor. Superzoom esasında daha önce hayatımıza giren Boomerang’a benziyor fakat döngü içerik oluşturmaktan farklı bir işlevde. Adından da anlaşılabileceği üzere bir yüze veya nesneye otomatik olarak yakınlaştırma yapılıyor. Kaydedilen videoda objeye / yüze yakınlaştırma yapılırken tıpkı Boomerang’daki gibi eğlenceli bir müzik duyuyorsunuz.Superzoom özelliği hazır durumda fakat tüm kullanıcılar için aktif hale gelmiş değil. O nedenle uygulamayı güncellemenize rağmen kamera arayüzünde göremeyebilirsiniz, beklemeniz gerekecek.

Instagram’da Superzoom’u kullanabilmek için öncelikle uygulamayı çalıştırın ve arayüzde sol üst kısımda bulunan kamera simgesine dokunun. Arayüzde sağa kaydırma hareketi yaparak da kameraya erişebilirsiniz.Alt kısımdaki seçeneklerde kaydırma yaparak Superzoom‘a gelin. Boomerang ve Rewind seçenekleri arasında bulunmalı.İlgili nesneyi ortalayın ve yakalama butonuna dokunun. 3 saniyelik bir superzoom videosu kaydedilecek ve arka plana otomatik olarak müzik eklenecektir.

Son olarak Cadılar bayramı temalı yüz filtreleri ve çıkartmalar da kazanan Instagram'ın yüz filtrelerini kullanarak, vampir, zombi veya yarasa olmak mümkün. Kullanıma sunulan özelliklerin hem iOS hem de Android platformu için sunulduğunu da ekleyelim.

2017-12-08 11:41:56

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Çoklu Canlı Yayın Kullanıcılara Açıldı

Instagram Çoklu Canlı Yayın Kullanıcılara Açıldı

Son yılların en çok konuşulan uygulaması Instagram, önemli bir yeniliğini kullanıma sunduğunu açıkladı ve hem Android hem de iOS işletim sistemi için Instagram Çoklu Canlı Yayın sistemi

Instagram’ın Çok Bilinmeyen 10 Özelliği

Instagram’ın Çok Bilinmeyen 10 Özelliği

İnstagramı kullanmak çok basit görünse de çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen onlarca özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri değerlendirerek instagramı daha verimli bir biçimde kullanabilirsiniz.

Apple Ürünlerinde JailBreak Zararlı mı ?

Apple Ürünlerinde JailBreak Zararlı mı ?

Bilindiği gibi Apple’ın ürettiği iPhone ve iPad cihazlarına yazılım yüklemesi sadece Apple Store üzerinden yapılmakta. Bunun dışında herhangi başka bir siteden bir yazılım