Instagram Video Sisteminde Önemli Değişiklik Geliyor

Instagram Video Sisteminde Önemli Değişiklik Geliyor

Görsel yönü ile öne çıkan Instagram’ın en çok tercih edilen paylaşım türlerinden biri olan Instagram Video özelliği son bir yıl içerisinde bir hayli değiştirildi. İlk dönemlerde Instagram bu bölüme çok fazla önem vermiyordu. Genel olarak belirlenmiş belli bir formatta, sadece 15 saniyelik videolar paylaşabiliyordunuz. Son dönemde gelen güncellemelerle beraber video bölümü ise bir hayli zenginleştirildi. İlk olarak süre 4 kat arttırıldı.

Video süreleri 60 saniye olarak açıklandı. Video sürelerinin 1 dakikaya çıkarılmasının ardından Instagram Video sistemine daha fazla ilgi gösterilmeye başlandı. Hemen sonrasında videolar bölümüne yeni reklam sistemleri dahil edildi. Bir hayli geliştirilen ve yeni efektlerle zenginleştirilen video sistemi şimdi ise bambaşka bir güncelleme daha alıyor.

Instagram Video Sarma Özelliği Geliyor

Tüm bu geliştirmelerin ardından Instagram Video bölümüne bu kez video kontrol özelliği getirileceği ortaya çıktı. Şimdilik sadece iOS kullanıcıları için gelecek olan özellik sayesinde Instagram Video kısmında ileri geri sarma yapabileceksiniz. Videolu bir paylaşım açtığınız zaman, 3D Touch sistemini kullanarak videoları sarabileceksiniz. Video üzerinde bir süre ekrana basılı tutmanızın ardından açılan 3D Touch menüsü sayesinde videoları ileri geri oynatabileceksiniz. Instagram Video paylaşımlarında, videoları öne sarma ya da geriye alma gibi bir ayrıcalık sunulmuş olacak.

Sistemin 3D Touch menüsü üzerinden ilerlemesi de bir başka detay. Yani şu an için sadece iOS kullanıcıları için bir değişiklikten söz ediyoruz. Yeni özelliğin şimdilik iOS kullanıcıları için yayınlanacağı ve yapılan testlerinde bu sürümler üzerinde yapıldığı belirtiliyor. Android işletim sistemi için benzeri bir özelliğin gelip gelmeyeceği konusunda ise bir bilgi verilmiş değil.

Android Oreo sonrasında iOS işletim sisteminde yer alan 3D Touch sistemine benzer bir sistemin kullanılmaya başlaması ve Instagram’ın Android sürümünün de artık hızlı geliştirmelere açılmış olması, benzeri bir sistemin Android işletim sistemine de geleceğini gösteriyor. Tüm bunlar için Instagram’ın resmi açıklamalarını bekliyoruz. Uygulama bu konu için resmi bir açıklama yaptığı zaman, güncellemenin Instagram Video sistemini daha ne gibi farklılıklarla yenileyeceğini göreceğiz. Android içinde soru işaretleri ortadan kalkmış olacak.

2017-10-31 08:51:58

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Takipçi Sayısı Arttırmak

İnstagram Takipçi Sayısı Arttırmak

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız İnstagram ile özdeşmiş bir kelime olarak bilinmesi gerekir. Takipçi demek instagram

Instagram Hikayelerinin Süre Sınırı Kalkıyor!

Instagram Hikayelerinin Süre Sınırı Kalkıyor!

nstagram kullanıcılarını sevindirecek yeni bir haber instagram tarafından bugün yeni güncelleme ile yayınlandı. Instagram'da çektiğiniz bir fotoğrafın 24 saat içinde çekilmiş olup, bu fotoğrafın

Kerimcan Durmaz'ın hayatı The Big 4 ismiyle dizisi oluyor

Kerimcan Durmaz'ın hayatı The Big 4 ismiyle dizisi oluyor

Sosyal medyanın fenomeni olan kerimcan dumraz arkadaşlarıyla birlikte dizi çekmeye karar verdi bu diziyie youtubede yayınlacaklarını açıkladılar Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz ile