Instagram Yorum Kapatma Nedir ?

Instagram Yorum Kapatma Nedir ?

Instagram yorum kapatma özelliği, Facebook’un fotoğraf ve video paylaşma platformu Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bir güvenlik ve gizlilik önlemidir. Instagram yorum kapatma ile istediğiniz gönderinizin altına takipçileriniz ve diğer kişiler tarafından yorum yapılmasını engellemiş olursunuz.

Instagram son yılların en parlak sosyal medya uygulaması olarak herkesin gözünü kamaştırıyor. Yalnızca eğlence için kullanılmayan Instagram bugün bir milyara yakın bir üye sayısına sahip ve bu sayıyı her geçen dakika arttırmaya devam ediyor.

Eğlencenin yanında kullanıcılarına iş amaçlı özellikler de sunan Instagram, geçtiğimiz yıl açıklanan istatistiklere göre 30 milyon’a yakın işletme hesabına da sahip. Bu hesapların Facebook ve Instagram’da ortaklaşa olarak kullanıldığını düşünürsek bu iki sosyal medya uygulamasının dünyanın bir ve iki numarası olmaları bizi çok şaşırtmıyor.

Instagram Gönderinizi Yorumlara Nasıl Kapatırsınız ?

Instagram’ın kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği için geliştirdiği bir dizi uygulama var. Bu uygulamaların dışında bir de kullanıcıların tartışma yaratabilecek gönderilerini gizlemeye ya da yorumlara kapatmaya yarayan başka özelliklerde sosyal medya uygulamasında mevcut.

Yorumların nasıl kapatılacağına gelirsek. Öncelikle yorum kapatma işleminin iki şekilde yapılabildiğini belirtelim. İki yol da oldukça kolay adımlarla gerçekleştirilebiliyor. İlk olarak bir Instagram gönderisi paylaşacağınız zaman üç aşamadan geçiyorsunuz. Fotoğraf ya da video ekleme, filtre seçme ve son olarak metin, etiket ve konum ekleme sayfasına geliyorsunuz.

Gelinen en son sayfada yorumlara kapat diye bir seçenek olduğunu görebilirsiniz. Buradan bu seçimi işaretlerseniz Instagram gönderiniz ilk paylaşıldığı andan itibaren yorumlara kapalı hale gelir. Diğer yöntem de ise aşağıda gördüğünüz gibi önce gönderinizi hazırlayıp paylaşıyorsunuz ardından da yorum yapılmasını istemediğiniz ya da önceden yapılmış yorumların görülmesini istemediğiniz gönder için yorum özelliği kapatabiliyorsunuz. Gönderinizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta üst üste işaretine dokunun ve çıkan menüden yorumlar kapat seçeneğini seçin. Instagram yorum kapatma işlemi işte bu kadar kolay.

Büyütmek için resmin üzerine tıklayın

Instagram Yorum Filtreleme Nedir, Nasıl Yorum Filtrelerin ?

Instagram yorum filtreleme, sosyal medyada en çok sinir bozan konulardan biri olan istenmeyen, hakaret içeren yorumların engellenmesidir. Bu yorumların Instagram tarafından otomatik olarak engellenmesini ya da sizin belirlediğiniz kelime kalıpları için engellenmesini istiyorsanız hemen yorum filtreleme özelliğini aktif hale getirerek bu yorumlardan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle bu ayarı yapabilmek için Instagram ayarları açmamız gerekiyor. Telefonunuzdaki Instagram uygulamasından ayarlar bölümünü açtıktan sonra burada ekranı aşağıya kaydırarak  yorum ayarlarını bulmalısınız. Ardından yorum ayarlarına girerek otomatik yorum filtreleme özelliğini ya da manuel yorum filtreleme ayarını aktif hale getirebilirsiniz. Otomatik ayarlarda dilimizde bulunan küfür ve hakaret kelimeleri otomatik olarak filtrelenir ve sizin karşınıza çıkarılmaz. Ancak manuel olarak ayarlayacağınız yorum filtreleri için aynı durum söz konusu değil.

Üç seviyeli yorum filtreleme sistemi

Manuel ayarlarda kendi belirlediğiniz zararlı kelimelerden korunabilirsiniz ancak hem manuel hem otomatik ayarları aktif hale getirirseniz Instagram’ın belirlediği zararlı kelimelerle sizin belirleyeceğiniz zararlı kelimeler sizin tarafınıza iletilmeyecektir. Yani çift korumalı bir yorum filtreleme sistemine sahip olacaksınız. Bir de bunların üzerine varsayılan anahtar sözcükleri kullan derseniz bu sefer Instagram’da en çok şikayet edilen yorumları da görmeden rahatça sosyal medya uygulaması içinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Büyütmek için üzerine tıklayın.

Bu gibi kişisel hak ve hürriyetlerin korunması yönünde atılan radikal adımlar Instagram’ı küçük yaşlarda kullanan kullanıcılar oldukça iyi karşılanıyor. Kullanıcılar olarak diğer sosyal medya uygulamalarının da acil olarak benzer bir yorum filtreleme ya da kapatma özelliğine geçmesini bekliyoruz.

2018-03-01 21:00:13

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Ruh Sağlığı Özelliği Ortaya Çıktı

Instagram Ruh Sağlığı Özelliği Ortaya Çıktı

Sosyal medya, dünya genelinde basın organlarından biri olarak değerlendirilmeye başlandı. Giderek genişleyen sosyal medya ağlarının adeta bir basın gücü oluştu. Bunun dışında dev bir reklam

Facebook’tan Canlı Yayında İntihar Önlemi

Facebook’tan Canlı Yayında İntihar Önlemi

Facebook gibi milyonlarca üyesi olan bir sosyal medya ağını kontrol etmek de gün geçtikçe zorlaşıyor. Özellikle Facebook üzerinden canlı yayın yapmanın önü açıldıktan sonra

instagram takipçi ve beğeni satın alma

instagram takipçi ve beğeni satın alma

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız  İnstagram son zamanlar da birçok kullanıcının gözdesi haline gelmiş olup, özellikle