Kapsama Alanı Nedir?

Kapsama Alanı Nedir?

Kapsama Alanı Nedir?

Kapsama alanı telefon, telsiz, internet gibi hizmetlerin iletişimi için belli bir sınır çerçevesi içerisinde iletişim kurulabilen coğrafya demektir. Kapsama alanı kavramı ilk olarak telsizin icadı ile ortaya çıkmıştır. Kapsama alanı geçmişten bu güne her cihaz için sürekli büyümekte ve gelişmektedir. Kapsama alanı içerisinde olmak iletişim için en kaliteli şekilde olmasıdır. İletişim hizmeti için oldukça önemli olan kapsama alanı cihazlar içinde tercih edilirken dikkate şayan bir özelliktir.

Kapsama Alanı Yüksek Cihazlar

Kapsama alanı kavramı günümüzde artık kilometrelerce öteleri aşmış ve sınırlarının çok ötesine çıkmıştır. Artık cihazlarda ki kapsama alanları belirli bir sınırı olsa da her zaman o sınırın dışına çıkabilme özelliğine sahiptir. Günümüzde telefon, tablet, telsiz tercihlerinde özellikle kapsama alanları göze alınarak tercih edilmektedir. Telsizlerin ses kaliteleri dikkate alınsa da özellikle çocuklu ailelerin odadan odaya kullandıkları kapsama alanı en çok dikkat edilen şeydir. Kapsama alanı ne kadar yüksek olursa bir telsiz için fiyatı da aynı şekilde doğru orantılı olarak artış gösterir.

Kapsama Alanı Terimi Kullanılan Yerler

Kapsama alanı kavramı sadece telsiz ve telefonlar için değil operatörler için de sıklıkla kullandığı bir kavramdır. Telefon hattı çekmediğinde operatörler kapsama alanı terimini kullanarak aslında kalitelerini ortaya koyarlar. Kapsama alanı kavramı bilgisayarlar da işlemciler içinde kullanılan bir terimdir. Özellikle internetin erişemediği alanlar için kapsama alanı dışı kavramları kullanılır.

2018-01-17 23:43:54

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Sayesinde Ünlü Olmak Çok Kolay

Instagram Sayesinde Ünlü Olmak Çok Kolay

Son dönemlerde en popüler sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlar listesinde neredeyse ilk sıraya yerleşen İnstagram sayesinde ün kazanmak yeni trendler arasında yer alıyor.

instagram video izlenme hilesi

instagram video izlenme hilesi

Web sitemize yakın zaman içerisinde gelen güncelleme ile youtube üzerinde gelen güncelleme sonucu olan görüntülenme sayınızı arttırabilir hale geleceksiniz. Kısa zaman içerisinde hızla gelişen

Instagram için büyük bir güncelleme geliyor!

Instagram için büyük bir güncelleme geliyor!

Dünya çapında en popüler sosyal medya platformundan biri olan Instagram, yılbaşı temalı birçok farklı yeni özellik barındıran büyük bir güncellemealmak üzere!