Konum Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Konum Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Konum Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Karşı tarafa konum atma işlemi GPS aracılığı ile gerçekleştirilir. Ancak bulunduğunuz bölgedeki internet ve bölgenin arazi yapısı gibi faktörler konum belirlemede etkili faktörlerdir.
 Akıllı telefonlarda iki farklı türde konum belirleme yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi baz istasyonlarından alınan sinyaller ile belirlenmektedir. Ancak bu yöntem için kapsama alanı içinde olunması gerekmektedir ve her zaman doğru sonuçlar vermemektedir. Bir diğer yöntem ise yukarıda bahsedilen GPS sistemi ile gerçekleştirilmektedir ve bu yöntem birincisine nazaran daha doğru konum bilgisi sağlamaktadır.

WhatsApp, haritalar gibi telefon uygulamalarından konum bilginizi mesaj olarak atabilir ve gönderilen kişi bu bilgiyi harita üzerinde görerek kullanabilir.


WhatsApp Üzerinden Konum Gönderme

Eğer WhatsApp uygulamasından konum atmak istiyorsanız WhatsApp üzerinde yukarı kısımda bulunan ataç simgesine tıklayın. Daha sonra "Konum" ikonuna dokunarak istediğiniz kişilere konumunuzu mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Facebook Üzerinden Konum Gönderme

Facebook üzerinden konum göndermek istiyorsanız öncelikle bir konuşmayı açın. Konuşmayı açtıktan sonra metin kutusu yanında bulunan + simgesine tıklayın. Daha sonra da "Konum" yazan yere dokunarak "Gönder" seçeneğine tıklayın. Bu sayede bulunduğunuz konum karşı tarafa gönderilmiş olacaktır.

Google Haritalar Üzerinden Konum Gönderme

Telefonunuzdan veya tabletinizden Google Haritalar uygulamasına girin. Eğer yoksa oturum açın. Daha sonra "Menü > Konum Paylaşımı > Kişi Ekle" simgelerine dokunun. Ardından süreyi seçin. Göndermek istediğiniz kişiler için "Kişileri Seç" simgesine tıklayın. "Paylaş" simgesine dokunun. Böylece konumunuzu ulaştırmış olursunuz.

2018-01-17 23:41:58

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Hikaye İzlenim Hilesi

İnstagram Hikaye İzlenim Hilesi

Artık elinde akıllı telefon olmayan kalmadı. En gencimizden en yaşlımıza kadar herkeste akıllı telefonları görebiliyoruz.Bugünde de sosyal büyük başarılı bir paylaşım platformu olan

İnstagram Remix Özelliği Geliyor

İnstagram Remix Özelliği Geliyor

Sitemizi instagram takipçi hilesi için tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.Sizlerin destekleriyle gelişmekteyiz. Instagram Remix ile arkadaşlarınızın fotoğraflarını düzenleyebileceksiniz!

instagram video izlenme hilesi

instagram video izlenme hilesi

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız Facebook ve Twitter'dan sonra birden İnstagram rügarı esmeye başladı tüm dünya da.