Konum Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Konum Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Konum Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Karşı tarafa konum atma işlemi GPS aracılığı ile gerçekleştirilir. Ancak bulunduğunuz bölgedeki internet ve bölgenin arazi yapısı gibi faktörler konum belirlemede etkili faktörlerdir.
 Akıllı telefonlarda iki farklı türde konum belirleme yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi baz istasyonlarından alınan sinyaller ile belirlenmektedir. Ancak bu yöntem için kapsama alanı içinde olunması gerekmektedir ve her zaman doğru sonuçlar vermemektedir. Bir diğer yöntem ise yukarıda bahsedilen GPS sistemi ile gerçekleştirilmektedir ve bu yöntem birincisine nazaran daha doğru konum bilgisi sağlamaktadır.

WhatsApp, haritalar gibi telefon uygulamalarından konum bilginizi mesaj olarak atabilir ve gönderilen kişi bu bilgiyi harita üzerinde görerek kullanabilir.


WhatsApp Üzerinden Konum Gönderme

Eğer WhatsApp uygulamasından konum atmak istiyorsanız WhatsApp üzerinde yukarı kısımda bulunan ataç simgesine tıklayın. Daha sonra "Konum" ikonuna dokunarak istediğiniz kişilere konumunuzu mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Facebook Üzerinden Konum Gönderme

Facebook üzerinden konum göndermek istiyorsanız öncelikle bir konuşmayı açın. Konuşmayı açtıktan sonra metin kutusu yanında bulunan + simgesine tıklayın. Daha sonra da "Konum" yazan yere dokunarak "Gönder" seçeneğine tıklayın. Bu sayede bulunduğunuz konum karşı tarafa gönderilmiş olacaktır.

Google Haritalar Üzerinden Konum Gönderme

Telefonunuzdan veya tabletinizden Google Haritalar uygulamasına girin. Eğer yoksa oturum açın. Daha sonra "Menü > Konum Paylaşımı > Kişi Ekle" simgelerine dokunun. Ardından süreyi seçin. Göndermek istediğiniz kişiler için "Kişileri Seç" simgesine tıklayın. "Paylaş" simgesine dokunun. Böylece konumunuzu ulaştırmış olursunuz.

2018-01-17 23:41:58

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır ?

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır ?

Instagram mavi tık alma veya bir başka deyişle Instagram hesap onaylatma, aslında baktığımızda Twitter ve Facebook’ta gördüğümüz “onaylı hesap” sisteminden bir fark sunmuyor.

Instagram Hesabım Engellendi! Instagram Hesabımı Nasıl Geri Açarım?

Instagram Hesabım Engellendi! Instagram Hesabımı Nasıl Geri Açarım?

Instagram Hesabım Engellendi! Instagram Hesabımı Nasıl Geri Açarım ? Şüphesiz ki son yılların en gözde sosyal ağı Instagram oldu. 600 milyondan fazla kullanıcı sayısıyla, milyarlarca fotoğrafın

WhatsApp Bilinmesi Gereken Özellikler

WhatsApp Bilinmesi Gereken Özellikler

Whatsapp'ta biri sizi engellerse buna rağmen karşı tarafa mesaj ulaştırabilirsiniz; ya da siz birini engellediğinizde engellediğiniz kişi size rahatça yazabilir! Bunun için ayrı bir telefon