Twitter Popülerliğini Tekrar Kazanabilecek mi ?

Twitter Popülerliğini Tekrar Kazanabilecek mi ?

3-4 yıl öncesine kadar Twitter, Facebook ile oldukça ciddi bir rekabet içerisine girmiş ve neredeyse en çok kullanılan sosyal ağ platformuna dönüşmek üzereydi. Ancak Snapchat ve Instagram’ın ortaya çıkması ve Facebook’un kendisini sürekli geliştirmesi Twitter’ın kullanım sayısını önemli ölçüde etkilemişti. Yine Twitter kullanıcıları kendi servisi Vine’a yönlendirmiş yeni bir sosyal ağ yaratalım derken kendisine zarar vermişti. Instagram’ın da Twitter üzerinde gönderilerine engel koymasıyla birlikte Twitter bir anda Google Plus seviyesine kadar geriledi. Ancak herşeye rağmen dünya üzerinde ve ülkemizde Twitter kullanıcı sayısını belirli ölçüde artırmayı başardı ve eskisi kadar olmasa bile belirli bir kullanıcı için hala önemli bir sosyal ağ görevi görmeye devam ediyor. Twitter bireysel kullanıcılar kadar kurumsal kullanıcılar içinde hala hizmetlerini sürdürüyor. Kendini geliştirme konusunda rakipleri kadar özenli olmasa da mevcut popülerliğini kazandıran özeliklerinide korumak istiyor bu yüzden zaten değişmesinin ve gelişmesinin önü kesiliyor. Retweet özelliği Twitter’ın ismiyle fark yaratan özelliklerinden bir tanesi konumunda insanlar retweet özelliği sayesinde beğendikleri twitleri kendi profillerinde paylaşabiliyor. Daha fazla twitter retweet satın al gibi seçenekler sayesinde daha fazla kişiye twitlerinizi ulaştırabilirsiniz.Twitter popülerliğini yitirmesi ile birlikte retweet özelliğide büyük bir darbe gördü insan artık twitterleri retweet yapmak yerine favorilemeye başladı. Twitterda ki gönderilerinize daha fazla beğeni almak istiyorsanız twitter favori satın al seçeneği sizin için çözüm üretebilir.

160 kelime Twitter için olmazsa olmak özellikler arasında bulunuyor. Bu özelliğin kaldırılması oldukça konuşuldu ancak böyle bir durum söz konusu olmadı ve gerçekleşmedi. Ancak daha önceleri 160 kelime içerisinde twit içerisine yüklenen fotoğraf linkleri de sayılıyordu ama belli bir süre önce bu duruma çözüm üretildi ve 160 karakter sadece yazılan metin için geçerli olmaya başlandı. 160 karakter özelliği sadece bu şekilde değişim göstermiş oldu. Twitter yine mesaj konusunda da gelişme gösteremedi, Facebook tarzı bir sohbet modülü oluşturamayan Twitter bu alanda da geri kalmış oldu. Kullanıcılar site üzerinde anlık mesajlaşamaması sitenin kullanım süresini azalttı ve siteye bağımlılıkta doğal olarak azalmış oldu.

Kullanım sayısının azalması kullanıcıların takipçi sayısını artırma konusunda da önemli sıkıntılar getirmiş durumda. Daha fazla takipçi kazanmak eskisi kadar kolay değil, özellikle cuma günleri yayılan ff özelliğinin kullanılmaması takipçi kazanmak isteyenler için oldukça sıkıntılı olmaya başladı. Etiket kullanımı twitleri daha fazla kişiye ulaştırmak için çözüm gibi gözüküyor. Ya da isterseniz twitter takipçi satın al seçeneği ile oldukça hızlı bir şekilde takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Evet Twitter eski popüleritesini kazanmak istiyorsa kendi standartlarından çıkmadan yapması gereken birçok işlem bulunuyor. Örneğin rakiplerinin trendlerini kendi kuralları içerisinde uygulayabilir. Facebook kendini geliştirmekten ziyade diğer sosyal ağların çeşitli fikirlerini kullanıyor böylece kullanıcılar diğer sosyal ağı kullanmak zorunda hissetmiyor. Son olarak hikaye özelliğini hem Instagram hem de Facebook kullanmaya başlamıştı. Yine Twitter popülerliğini yakaladığı dönemde Facebook, etiket özelliğini kullanmaya başlamıştı. Ancak Twitter hiç bir şekilde bu tarz trendlerini kendisini entegre etmeyi başaramadı.Görselliğin artmasıyla ilk baştaki Twitter sadeliği de ortadan kalktı, Twit okumak oldukça zahmetli bir duruma geldi. Bu duruma çözüm üreterek belki de kendilerini yenilemeye ve geliştirmeye başlayabilirler. Ayrıca spam hesapların kontrol edilmemesi de oldukça önemli bir problem bu durumunda önüne geçmeleri gerekiyor bu duruma rakip sosyal ağlar asla müsade etmiyor bu yüzden bir an olsun site üzerinde kalite düşmüyor.

2018-06-05 09:19:54

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram takipçi hilesi 1000

instagram takipçi hilesi 1000

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız. Instagram araçlarını kullanırken bilmemiz gereken tek şey ise doğru ve güvenli araçları

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi  İnstagram, video ve fotoğraf paylaşımları üzerine kurulu bir sosyal platform. Görsel ögelerin ağırlıklı olması bu alanın diğer sosyal ağlara göre daha dikkat

Instagram Takipçi Kasma 300 Takipçi Ücretsiz

Instagram Takipçi Kasma 300 Takipçi Ücretsiz

Evet arkadaşlar instahilesiapp.com Ailesi Olarak Sizlere Gene Bir öncülük Daha yapmaktan gurur duymaktayız, Instagram takipçi kasma hilesi yaparak 300 takipçiyi ücretsiz kazanabilirsiniz.